Sisukord
Paberleht
Postimees

Väärisehet ostes tuleb küsida müüjalt täpset teavet

2 min lugemist
Foto on illustratiivne. FOTO: PEETER LANGOVITS/PM/EMF

Koolide lõpuaktused on küll läbi, kuid tihti kingitakse lõpetajatele mälestuseks väärisehe, mis valmistab nii kinkijale kui kandjale palju rõõmu. Kaunist ehet pärandatakse tihti põlvest põlve, mistõttu on nutikas väärisehet ostes veenduda selle kvaliteedis ja küsida kauplejalt ehte kohta detailsemat infot – veendumaks, et müüdav ehe oleks see, millena seda esitletakse.

Tellijale Tellijale

Tarbijakaitseameti kommunikatsiooniekspert Pille Kalda ütles, et kõik Eestis müüdavad väärismetalltooted peavad olema märgistatud proovimärgise ja toote valmistaja või sissevedaja nimemärgisega. See on ettevõtte vastutuse märgis standardproovi, kvaliteedi ja valmistamiseks kasutatud sulami terviseohutuse nõuetele vastavuse eest.

Kindluse, et toote standardproov vastab tootele kantud proovimärgisele, annab ainult Euroopa Majanduspiirkonna lepingu osalisriigi või Türgi volitatud isiku kontrollmärgis. Eesti puhul on see lõvi kujutis, mida kannab tootele ainult Eesti Proovikoda, kes on riigi volitatud proovi tõendaja ja riigi kontrollmärgise volitatud kasutaja.

05.08.2020 09.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto