Maarius Suviste

Täna hommikul anti Pühajärve ääres start poolpikale – SiS IRONMAN 70.3 Otepää presented by Ferroline Group – triatlonile.

Võistluse lõpetas 646 individuaalsportlast ja 75 meeskonda Eestist ja 35 välisriigist.

Poolpikk triatlon algas kell 10 tuulises Pühajärves avaveeujumisega (1,9 km). Seejärel tegid võistlejad 90 km rattarajal kaks ringi Pühajärve ja Kanepi vahel ning läbisid joostes 21,1 km ümber Pühajärve. Kokku olid triatleedid teel 70,3 miili, mis on pool täispika triatloni distantsist.

Võistluste peakorraldaja Ain-Alar Juhansoni sõnul oli tänase väga muutliku ilmaga Otepää poolpika triatloni läbimine osalejatele märksa raskem kui aasta tagasi. „Kõik, kes võistlema tulid, olid väga tublid, ja me tegime uue rekordi osalejate arvuga,” lisas Juhanson.

Otepää triatloni hea eeskuju persoonidena lõid tänavu kaasa näitlejad Raivo E. Tamm ja Märt Avandi.

Avandil kulus kolmele alale 5 tundi 34 minutit ja 13 sekundit, millega ta sai oma vanuserühmas (35–39 a) 59. koha. Tamme lõpuajaks kujunes 6 tundi 45 minutit ja 18 sekundit, mis andis 50–54-aastaste seas 24. koha.

Avandit ja Tamme juhendanud treener Ain-Alar Juhanson kinnitas, et mõlemad mehed on pingeliste treeningute ja suurepärase võistlustulemusega kindlasti ületanud nii iseenda kui ka paljude pealtvaatajate ootusi. „See, mida nad on oma tiheda graafiku kõrval sportliku eluviisi alal eeskujuks olemisega teinud Eesti rahva tervise hüvanguks, on märkimisväärne,“ ütles Juhanson.

Naiste eliit- ehk PRO-klassi võistlejaid osales neli. Topeltvõit läks Taani: võitjale Helle Frederiksenile (4:24:01) järgnes Maja Stage Nielsen (4:37:17). Kolmandana finišeeris Annah Watkinson Lõuna-Aafrika Vabariigist (4:38:16) ja neljandana Kateryna Parubocha Ukrainast (5:55.39).

Meeste seitsmest eliitvõistlejast oli kiireim Johannes Moldan Saksamaalt (3:58:27). Teise koha pälvis Viktor Zyemtsev Ukrainast (4:00:41) ja kolmandana lõpetas Markus Thomschke Saksamaalt (4:04:04).

Harrastajatest läks naiste esikoht Taani: Caris Dempster võitis ajaga 4:49:56. Talle järgnes Maria Jänese ajaga 4:58:58, kes oli ühtlasi individuaalvõistlejatest parim Eesti naine, ja kolmanda koha sai Liis Rametta USA-st (5:01:30). Eesti naistest oli teine Anette Zukker (5:21:44) ja kolmas Ursel Velve (5:27:29).

Meesvõistlejate harrastajate kategooria võistluse võitis eestlane Ivo Suur (4:14:09), kellele järgnesid Harri Sokk samuti Eestist (4:17:03) ja Mikkel Mortensen Taanist (4:21:57). Kolmanda Eesti mehena lõpetas Rait Pallo (4:22:20).

Lisaks Eesti meistritiitlitele jagati Otepääl vanuseklasside parimatele 50 kohta IRONMAN 70.3 World Championship maailmameistrivõistlustele 2018. aastal, mis toimuvad Lõuna-Aafrikas.