Mulgi elamuskeskus kordab läbikukkunud konkurssi

Taavi Niittee
, Reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mulgi kultuuri instituudi juht Kaja Allilender, kes ka ise on põline mulk, on koos oma mõttekaaslastega Sooglemäele rajatavast Mulgi elamuskeskusest unistanud juba aastaid.
Mulgi kultuuri instituudi juht Kaja Allilender, kes ka ise on põline mulk, on koos oma mõttekaaslastega Sooglemäele rajatavast Mulgi elamuskeskusest unistanud juba aastaid. Foto: Elmo Riig / Sakala

Kevadel saabus Mulgi kultuuri instituudi juhatajale Kaja Allilenderile jahmatav uudis: Helme valda Sooglemäe tallu plaanitava Mulgi elamuskeskuse arhitektuurivõistlusele ei laekunud ainsatki tööd. Nüüd on käimas uus konkurss, mis jääb ilmselt nii või teisiti viimaseks.

«Kui eelmine kuupäev kukkus, plaanisin Tallinnasse sõita. Hommikul aga helistati, et «Kaja, sul ei ole mõtet tulla – ühtegi tööd pole«,» meenutas Allilender mais lõppenud ideekonkursi kurba lõppu. Selline tulemus oli üllatus kõigi, kaasa arvatud kaaskorraldaja Eesti Arhitektide Liidu jaoks, kuna sarnast nulltulemust on juhtunud eelnevalt vaid korra.

Arhitektibüroodele tehtud järelepärimistest selgus, et töid ei olnud esitatud kolmel peamisel põhjusel. Esiteks nimetati kiiret ajaperioodi, teiseks huvipuudust ja kolmandaks konkursile kehtestatud liigseid piiranguid. Et mitte astuda teist korda samasse ämbrisse, on juuni lõpus alanud ja augusti viimasel nädalal lõppev konkurss pikem ning arhitektidele on antud senisest vabamad käed.

Tagasi üles