T, 29.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Galerii: Meeleolukas Eesti pulm Valga Säde pargis

Galerii: Meeleolukas Eesti pulm Valga Säde pargis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Täna ennelõunast õhtuni kestval pärimusüritusel Eesti Pulm peab noorpaar Kristjan ja Päivi-Pääsu Valgas Säde pargis ükshaaval läbi tegema kõik ühe õige 19. sajandi pulmapeo kombed. 

Pulmapäev algas saajarahva vankrisõiduga Valga linnas ja saabumisega pulmapaika Säde pargis, kus kõigepealt mängiti läbi pruudi kodus ettenähtud traditsioonid, nagu vakarahva ja saajarahva vastulaulmine pruudikoju pääsemiseks, pruudi otsimine, pruudi ema tänamine, veimevaka lunastamine, pruudi kodust lauluga ära saatmine ja Eesti võru- ja setukeelse ansambli Ütsiotsõ juhatusel läbiviidud laulumängudega.

Pärast Peterburi folkansambel Otava Yo esinemist jätkub pulm traditsioonidega, mis oleks 19. sajandil läbi viidud peiu kodus.

Lisaks üles seatud pulmatelgile, on pargis kohal käsitöömüüjad, toitlustajad ja lastele meelelahutuseks mõeldud mängualad.

Pidu korraldab Valga muuseum koostöös Valga linnavalitsusega ja see on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale.

Märksõnad
Tagasi üles