Päevatoimetaja:
Mati Määrits

Toidutootjaid kutsutakse üles avalikustama tootmisvõtteid

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Foto on illustratiivne.
Foto on illustratiivne. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Eesti Loomakaitse Selts, Loomade Nimel, loomade eestkoste organisatsioon Loomus ja Nähtamatud Loomad on seisukohal, et elusate loomade prügina käitlemine on julm ning näitab üles erilist hoolimatust elusolendite suhtes.

Talleggi haudejaama juures prügikasti surema jäetud tibude juhtum on organisatsiooni esindajate kinnitusel Eesti loomakaitseseaduse jäme rikkumine ja leidnud ühiskonnas palju vastukaja. Loomakaitseorganisatsioonid tänavad kodanikke, kes vastava vihje organisatsioonidele edastasid ja leiavad, et ettevõtted, kes on seepeale oma tootmises toimuvat läbipaistvalt kajastanud, on toiminud tarbija suhtes õiglaselt.

«Leiame, et inimesed peaksid üksikasjalikumalt teadma, millised on seosed intensiivpõllumajanduses peetavate loomade heaolu ja poest hangitava toote vahel,» rõhutavad organisatsioonid.

Loomasõbralik tarbimine tähendab nende hinnangul, et oma tarbimisega ei põhjustata teistele olenditele kannatusi. Nii broilereid kui munakanu peetakse ebaloomulikes tingimustes eesmärgiga nad võimalikult kiiresti maksimaalse kasumi eesmärgil maha müüa.

Meie ise valime oma toidu ning selle kasvatus- ja hukkamisviisid. Tarbijatena saame otsustada, kas eelistame suurfarmide või väiketalunike toodangut, kas vähendame või loobume lihast, munast, piimast. Ettevõtjad pakuvad seda, mida tarbijad soovivad, sest iga ost on tellimus järgmiseks samasuguseks.

«Kutsume üles toiduga tegelevaid ettevõtteid avalikustama oma tarneahelat ning tootmisviise, et igaüks saaks osturiiuli ees teha teadliku valiku,» rõhutatakse avalduses.

Tagasi üles