Mõisaküla lapsed saatsid Andrus Veerpalule lumelilli ja tõrusid

Piret Karu
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lapsed saatsid Andrus Veerpalule tammetõrusid ja lumelilli.
Lapsed saatsid Andrus Veerpalule tammetõrusid ja lumelilli. Foto: Erakogu

Täna, 20. aprillil kell 12.15 andis Eesti Post ELS kuller Otepääl, kahekordse olümpiavõitja Andrus Veerpalu koduuksel üle saadetise Mõisakülast.

Mõisaküla lapsed saatsid suusaässale viit sorti kauneid lumelilli, ämbrikesega juba idanema hakkavaid priskeid tammetõrusid ja heade soovide ning luuletusega toetuskaardid.

Gere saatis soovi: «Ole tubli, me hoiame Sind ja ole hoolas ja ära paksuks mine!», Robin tunnustas: «Sa oled olnud paljudele eeskujuks!», Helari luuletas kiiresti kenad värsiread «Andrus õues suusatas, pärast kodus nuusatas, treenis, võitis, naeratas, rahvas kiitis, rõõmustas!»

Robin ja Helari olid möödunud sügisel usinad tammetõrude korjajad ja andsid oma panuse ligi poole tonni tõrude korjamisel Tallinna loomaaia asukatele. Andruse perele saadetud idanemisvalmis tõrud aga soovitas Robin olümpiavõitjal koos perega kodukandis kenasti maha poetada, et mõnigi neist võiks aastakümnete pärast võimsateks tammedeks sirgudes tulevastele põlvedele meenutada rahvuskangelase suurust.

Mõisakülalased on ennegi suusaässale toeks olnud. 2006. aasta jõulude eel läkitasid nad Otepääle jõulukuuse koos lasteaialaste joonistustega, et leevendada sportlase põlvevalusid.

Ettevõtmist koordineeris MTÜ Loominguline Keskus.

Tagasi üles