Eakate elu edendajad ootavad tunnustamist

Eakate festivalil jagatakse ka tunnustust.

FOTO: 60+

Kaheksandat korda korraldatav konkurss «Aastad täis sära ja väärikust» ootab eakate inimestega seotud säravaid algatusi ja ideid, et tunnustada neid vääriliste auhindadega. Ettepanekute laekumise tähtaeg on 15. september.

Konkursi eesmärk on ergutada ja tunnustada inimesi või ettevõtmisi, kes või mis on muutnud eakate elu paremaks. Parimad teod ja algatused pärjatakse auhindadega 60+ festivalil Tallinnas Salme kultuurikeskuses.

2017. aastal mittetulundusühingu Eakate Festival ja ajakirja 60+ korraldatav festival kannab motot «Jagades teadmisi, ühendame põlvkondiˮ.

Konkursi eesmärk on tunnustada positiivseid tegusid, mis tehtud eakatele mõeldes või eakalt endilt kogukonnale, kuid on teenimatult märkamata või suisa tähelepanuta jäänud, kinnitab festivali korraldava ajakirja 60+ peatoimetaja Eve Rohtla.

Konkursi kategooriaid on viis: eakalt kogukonnale, eakalt järeltulijale, eakad kui kultuurikandjad, tegu eakale ja elutööauhind.

Eve Rohtla lisas, et näiteks on see konkurss hea võimalus öelda tänusõna vanaemadele-vanaisadele, kes lisaks oma järeltulijatele ka nende sõpradele omi teadmisi jagavad. »Elukäigud on väga erinevad ja tunnustamist väärivad need, kes oma elukogemust ja -tarkust soovivad jagada. See pole lihtne ettevõtmine, aga seda enam tänuväärne, mida mõistetakse aastaid hiljem,ˮ lisas ta.

Ajakirja 60+ peatoimetaja Eve Rohtla julgustas inimesi oma ettepanekuid saatma ka siis, kui mõne tubli inimese ettevõtmine ühegi konkursi kategooria alla justkui ei sobiks. «Iga tegu, mis on eaka elu paremaks muutnud, on tunnustamist väärt. 60+ festivali konkurss »Aastad täis sära ja väärikustˮ sobib selleks imehästi,ˮ lisas ta.

Konkursil osalemiseks tuleb saata kirjeldus e-aadressil: info@60plussfestival.ee või postiaadressile Ajakiri 60+, Tartu 8, 71020 Viljandi.

Kirjelduse pikkus on maksimaalselt üks lehekülg. Juurde võib lisada 1–3 fotot. Kindlasti tuleb lisada saatja kontaktandmed: nimi, aadress, telefon, e-post. Tähtaeg konkursitööde saatmiseks on 15. september. Arvesse lähevad 2016.−2017. aasta jooksul tehtud teod.

60+ festival on väga populaarne kokkusaamiskoht, seetõttu tasub tasuta kutse Apothekast ja eriprogrammi pilet Eesti Meedia klienditeenindusest juba varakult soetada. Möödunud aastal külastas festivali üle 4500 inimese.

Festivali korraldavad ajakiri 60+ ja MTÜ Eakate Festival.

Tagasi üles