Sisukord
Paberleht
Postimees

Helme saab lõpuks tänavavalgustuse

2 min lugemist
Helme asulas (fotol) ja Ala kergliiklusteel viivad töid läbi Võrumaa ettevõtte Kagu Elekter OÜ töölised. Helmest mööduval kergliiklusteel on aga tööde tegija Oja Ehitus OÜ. FOTO: Taavi Niittee / Valgamaalanelane

Viimased nädalad on Helmes ja Linna küla servas käinud kiired tööd, et oktoobri esimeseks pooleks mõlemad asulad täies ulatuses tänavavalgustusega katta. Lisaks kerkivad uued postid ka asulaid läbivate kergliiklusteede äärde.

Tellijale Tellijale

Helme ehitus- ja majandusnõuniku Andres Jursi sõnul püstitatakse Helmesse ühtekokku 55, Linna küla maantee poolsesse serva 21 ja kergliiklusteede äärde 22 uut tänavavalgustusposti. Sellega olevat viimaks kaetud praktiliselt sada protsenti mõlema asula tänavatest ning lisaks saavad madalama valgustuse mõned üldkasutatavad pargiteed.

Ühtekokku ligi 156 000 euro suuruse maksumusega tööd katab vald laenurahast. «Laenuvõtmine oli valla eelarvesse juba ammu sisse kirjutatud, kuna aastate jooksul on selgeks saanud, et vastavat projektiraha äärealadele ei jätku,» selgitas Helme vallavanem Tarmo Tamm, kelle sõnul hirmu, et vald ennast lõhki laenab, pole. «Laenu plaanisime võtta kuni 380 000, seega jääb raha veel ülegi.»

12.08.2020 15.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto