Fotod: Tõrva keskväljakul algasid tööd

7. septembri hommikul algasid Tõrva keskväljakul tööd, mille tulemusel peaks suvituslinn Eesti Vabariigi sajandaks juubeliks saama endale ühe Eesti nägusamaid linnasüdameid.

Alates eilsest on Tõrva keskväljak ja selle servas asuv Nooruse park olnud piiratud aedadega ning täna alustati sealse pinnaskatte freesimisega. Tänu töödele on mõnevõrra piiratud tavapärane liiklus ning parkimine, kuid ühistransport teenindab inimesi endistelt platvormilt.

Kuigi algselt pidi Tõrvas alanud märgilise tähtusega töid tulema vaatama peaminister Jüri Ratas, jääb see tänu ministri tihedale töögraafikule ära. Selle asemel tähistatakse keskväljaku rekonstrueerimise algust 12. septembri pärastlõunal EV100 juhtrühma esimees Toomas Kiho ja Eesti Arhitektide Liidu liige Kalle Vellevoo visiidiga.

Esimene hea avalik ruum

Planeeritud tööde käigus rekonstrueeritakse täielikult Tõrva keskväljak ning sinna ehitatakse uus bussijaama hoone. Samuti avatakse vaade ja ligipääs Veskijärvele ning rajatakse paisjärve äärde linna sümbolehitusena tõrvaahi. Tööde käigus tsoneeritakse senine suur väljak väikelinnale sobilikumateks väiksemateks väljakuteks ning väljakule rajatakse senisest rohkem haljastust.

Projektiga tehti algust 2014. aastal, kui koostöös Eesti Arhitektide Liiduga korraldati Tõrva keskväljakule uue ilme andmiseks arhitektuurikonkurss, mille võitis lahendus nimega „Mulgi kuurort", autoriteks Mari Rass, Ott Alver, Alvin Järving ja Ilmar Klammer, kes esindasid aktsiaseltsi Novarc Group ja osaühingut Arhitekt Must.

Konkurss toimus EV 100 arhitektuuriprogrammi „Avalik ruum" raames, mille eesmärgiks oli Eesti Vabariigi 100. juubeliks taasaktiviseerida Eesti suuremates keskustes olulised keskuste piirkonnad.

Rekonstrueerimist rahastatakse Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse meetme „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine" vahenditest. Projekti kogumaksumuseks on 2,358 miljonit eurot, millest EASi toetuse suuruseks on 1,2 miljonit eurot ning ülejäänu kaetakse Tõrva linna oma- ja laenuvahenditest.

Töid teostab AS Merko Ehitus Eesti ning need peaksid valmima veebruari lõpuks.

Tagasi üles