R, 2.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Riigikohus lükkas endise vallavanema kaebuse tagasi

Lea Margus
, reporter
Riigikohus lükkas endise vallavanema kaebuse tagasi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Endine Puka vallavanem Heikki Kadaja (vasakul) ja tema advokaat Kalju Kutsar esimese kohtuastme istungil Valga kohtumajas.
Endine Puka vallavanem Heikki Kadaja (vasakul) ja tema advokaat Kalju Kutsar esimese kohtuastme istungil Valga kohtumajas. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Riigikohus ei võtnud kolmapäeval välja antud määrusega Tartu ringkonnakohtu otsusele esitatud kassatsioonkaebust Puka endise vallavanema Heikki Kadaja süüditunnistamise kohta menetlusse. Sellega jõustus Tartu ringkonnakohtu otsus.

Tartu kohtute pressiesindaja Krista Tamm selgitas, et Tartu ringkonnakohus tühistas 8. juuni otsusega Heikki Kadaja süüditunnistamise kahte ostu-müügilepingut puudutavas kuriteoepisoodis ning mõistis ta selles osas ametialases võltsimises ja võltsitud dokumentide kasutamises õigeks.

Kuna ringkonnakohus vähendas süüdistuse mahtu, pidas kolmest kohtunikust koosnev kolleegium vajalikuks muuta ka Kadajale mõistetud karistust. Ringkonnakohus mõistis Kadajale tookord viie kuu pikkuse tingimisi vangistuse ühe aasta ja kuue kuu pikkuse katseajaga.

Märksõnad
Tagasi üles