K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Valga ilmajaam sai uued seadmed

Tiit Loim
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Keskkonnaagentuuri haldus- ja tehnikaosakonna juhtivspetsialist Juhan Hinnov saabus Valka kutseõppekeskuse juures asuvasse ilmajaama, et teha korda posti otsas asuv tuule kiiruse mõõdik, mis oma näitu ei edastanud. Pildil on näha ka valvekaameraid meenutav nähtavuse mõõdik ja selle taga silinderjas agregaat, mis mõõdab õhuniiskust ja temperatuuri.
Keskkonnaagentuuri haldus- ja tehnikaosakonna juhtivspetsialist Juhan Hinnov saabus Valka kutseõppekeskuse juures asuvasse ilmajaama, et teha korda posti otsas asuv tuule kiiruse mõõdik, mis oma näitu ei edastanud. Pildil on näha ka valvekaameraid meenutav nähtavuse mõõdik ja selle taga silinderjas agregaat, mis mõõdab õhuniiskust ja temperatuuri. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Valga meteojaam sai uued seadmed, millest viimast käis keskkonnaagentuuri spetsialist esmaspäeval seadistamas.

Vanadest seadmetest jäi Valgamaa kutseõppekeskuse juures asuvasse jaama alles vaid lume kõrguse mõõtmise seadeldis, kuna uus ei saabunud ülejäänud partiiga. Välja vahetati automaatjaam, temperatuuri- ja niiskuseandur, nähtavuse mõõtmise ja tuule suuna ning kiiruse mõõdik ning sademete mõõtmise pütt.

Nii uued kui eelmised seadmed on tootnud Soome firma Vaisala. Esmaspäeval Valgas käinud keskkonnaagentuuri haldus- ja tehnikaosakonna juhtivspetsialist Juhan Hinnov ütles, et tuli seadistama tuule kiiruse mõõdikut ehk anemomeetrit, kuna see on ainuke, mis näitu ei edasta. Uued seadmed olid paika saanud juba eelmise käigu ajal.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles