Sisukord
Paberleht
Postimees

Miks pole igas bussis kaitsvaid turvavöösid?

2 min lugemist
Kolmapäeval Valgast Valga–Sangaste–Vidrike–Otepää marsruudile startinud buss on üks nendest, kus reisijate turvavööd puuduvad. 2013. aasta lõpust on vedajatel hangetel osalemisel turvavöödega busside olemasolu kohustuslik. FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Hiljuti Valgamaal juhtunud õnnetus, kus teelt välja sõitnud bussis sai viga kuus inimest, tekitab küsimuse: kuidas saab olla, et võrdlemisi uues liinibussis pole võimalust turvavööd kinnitada?

Tellijale Tellijale

Üks kannatanutest rääkis hiljem, et vigastus oli tõsisem kui esmapilgul tundus. «Kohapeal ei tundunud midagi rohkemat häda olevat kui väga tugev ninaverejooks, mis saadi pidama alles pärast veresoonte kõrvetamist 1,5 tunni pärast,» ütles 5. oktoobril Valga lähistel teel välja sõitnud bussis olnud reisija.

«Küll aga selgusid selle paugu järelmõjud hiljem kodus – ilmselt sain mingis astmes peapõrutuse, sest kogu öö vaevlesin tugeva peavalu ja oksendamise käes. Nüüd on sellest möödunud viis päeva, aga ma ei saa endiselt süüa muud kui pehmet putru ja püreesid, sest kogu suukoobas on valus, verevalumis, hambad nii hellad, et puutuda ei või,» kirjeldas naisterahvas.

10.07.2020 14.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto