Möödunud nädalavahetusel jõudis lõpule neljas Tõrva Dokfest, mis tõi väikelinna 12 dokumentaalfilmi ja täitis ajaloolise kinomaja filmihuvilistega üle Eesti. Nelja päeva jooksul osales festivalil üle 500 külastaja, andsid teada korraldajad.
Dokfest täitis väikelinna ajaloolise kinomaja filmisõpradega
Selle aasta programmi iseloomustav joon oli filme läbiv armastuse temaatika ning rahvusvaheliste filmide kõrval linastus seekord oluline valik kodumaiseid dokumentaalfilme.
Neljapäeval alguse saanud festivali avas Minna Hindi «Appi, ma vajan armastust», mis jutustab loo noore mehe armastuseotsinguist, ning lõpetas Eesti publiku südamed võitnud «Kedi» – sisevaade Istanbuli tänavakasside ellu. Laupäeval said filmisõbrad uudistada spetsiaalselt kohale toodud kinoprojektorilt ning näha oma silmaga linateoseid 16millimeetriselt filmilindilt.
Publikul avanes võimalus kineastidega kohtuda ja diskuteerida. Sel aastal olid kohal Eesti filmitegijad Sandra Jõgeva, Igor Ruus, Marianna Kaat, Priit Valkna, Martin Männik ja Minna Hint, eraldi külalistena rääkisid filmide teemal ka Uku Visnapuu ja Marcus Turovski.
Festivali peakorraldaja Liisa Nurmela sõnul on võimalus filmitegijatega otsekontakti saada ja arutellu astuda väga oluline osa festivalist. «Nii nagu varasematel aastatel, oli meie eesmärk ka sel aastal kutsuda festivalist osa võtma võimalikult paljud filmitegijad. Võimalus pärast filmi vaatamist autoritega vestelda andis festivalikogemusele väga palju juurde ning võimaldas erinevaid vaatenurki paremini avada.»
Populaarsemateks linateosteks osutusid sel aastal kodumaine «Nõukogude hipid», Terje Toomistu film Nõukogude Liidu hipiliikumisest, ja Ceyda Toruni «Kedi» Istanbuli tänavakassidest.
Tõrva Dokfest sai teoks neljandat järjestikust aastat Tõrva ajaloolises kinomajas Koit 19.–22. oktoobril. Festivali eesmärk on avardada kodumaiste ja rahvusvahelise kinokunsti kaudu ühiskonnas arvamuste vaatenurki.
Tänavuse festivali noor korraldusmeeskond koosnes TÜ Viljandi kultuuriakadeemia kultuurikorralduse eriala lõpetanutest, kinohuvilistest ja vabatahtlikest üle Eesti. Festivali peakorraldaja oli Liisa Nurmela, programmijuht Mai Kroonmäe ja kunstiline juht filmirežissöör Marianna Kaat. Turunduse ja kommunikatsiooni eest hoolitsesid Hedi Armulik ja Kadi Kolk, sponsorlusega tegeles Mait Vesker ja visuaalse identiteedi lõi Katrin Nõu.
Festivali korraldavad MTÜ Rabarebased koostöös Tõrva linna ja filmiproduktsioonifirmaga Baltic Film Production. Toetasid Eesti Kultuurkapital, Eesti filmi instituut, MTÜ Mondo, Eesti Arengukoostöö, Mulgimaa arenduskoda, Norra saatkond, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia, kohalikud vallavalitsused ning teised toetajad.