Lõunaks oli juhtunud rohkem kui sada liiklusõnnetust

Libedus on täna kraavi viinud nii mõnegi sõiduki.

FOTO: Politsei

Hommikul kella seitsmest keskpäevani oli Eestis juhtunud rohkem kui sada liiklusõnnetust, millest mitmele aitasid kaasa suverehvid. Politsei palub, et suverehvidega ei sõidetaks.

PPA juhtivkorrakaitseametnik Kalmer Tikerpe palub sõidukijuhtidel aega varuda. «Lumi tuleb alati üllatusena ning kõige paremini saab ootamatusega toime tulla, kui sellesse suhtutakse rahulikult. Ärge kiirustage, hoidke pikivahet ja valige sõidukiirus vastavalt teeoludele,» soovitab Tikerpe. «Iga manööver on ohtlik ja võimalusel vältige möödasõite.»

Enne sõidu alustamist puhastage lumest sõiduki klaasid, tuled ja peeglid ning kasutage lähitulesid päevasõidutulede asemel.

«Ja kohe kindlasti soovitan koju või tööle jätta auto, millel on suverehvid,» lisas Tikerpe.

«Enamiku õnnetuste puhul on kannatanuks vaid rahakott ning nendes plekimõlkimistes ja teelt väljasõitudes inimesed viga ei saanud,» kommenteeris juhtivkorrakaitseametnik tänaseid õnnetusi. Keskpäevaks oli kaheksas õnnetuses inimene viga saanud. Kuuel juhul anti häirekeskusele teada takistusest teel, milleks enamasti oli puu.

Eesti eri paigus on väljas suurem arv korrakaitsjaid ning kõik patrullid keskenduvad suuresti liikluse rahustamisele ja teel hätta sattunud inimeste aitamisele.

Harjumaal ja Tallinnas pole raskeid õnnetusi juhtunud, küll aga oli mitu teelt väljasõitu ja inimesi on viidud haiglasse kontrolli. Rakveres oli paar plekimõlkimist ning Narvas pole õnnetusi olnud. Jõhvi kandis oli paar õnnetust, kus inimene sai viga, ning mitu teelt väljasõitu, kus kõik reisijad jäid terveks.

Lääne prefektuuris võis libedus põhjustada kümmekond õnnetust ja teelt väljasõitu. Õnnetused on juhtunud kõikjal Lääne prefektuuris, vaid Hiiumaal pole ühestki õnnetusest teada antud. Suur osa õnnetustest olid teelt väljasõidud. Näiteks Ääsmäe–Haapsalu–Rohuküla 40. kilomeetril Risti alevikus juhtus avarii, kus juhitavuse kaotanud auto sõitis vastu ohutussaare äärt. Eesti lääneosas pole õnnetustest inimesed viga saanud.

Lõuna-Eestis oli lõunaks paarkümmend liiklusõnnetust, millest suurem osa olid suverehvidel teelt väljasõidud, kus inimesed viga ei saanud. Seni tõsisem avarii juhtus ennelõunal Põltsamaa linnas Viljandi maanteel, kus põrkasid kokku sõiduauto Toyota ja raskeveok Scania. Toyotas sõitsid emaga kaasa kaks algklassieas last, kellest üks viidi tervisekontrolliks haiglasse.

Tagasi üles