Celminš viskas kahes koondisemängus kokku kolm väravat

Eesti koondis tänamas meeskonda suurepäraselt toetanud poolehoidjaid.

FOTO: Helin Potter / Käsipalliinfo

Eesti meeste käsipallikoondis tegi kolmapäevase kaotuse järel Sarajevos vigade paranduse ja alistas laupäeva õhtul tormiliselt toetanud kodupubliku toel 2019. aasta maailmameistrivõistluste valikmängus Bosnia ja Hertsegoviina 29 : 25 (17 : 11).

Ühe värava viskas Eesti poolelt ka Valgas käsipallurikarjääri alustanud Andris Celminš. Sarajevos peetud matšis jäi tema arvele kaks tabamust.

Uuenenud Kalevi spordihalli esimese koondisevärava viskas Dener Jaanimaa ja tervikuna alustas kohtumist paremini kodumeeskond. Juba avaminutitest peale tegi Eesti väravasuul suurepäraseid tõrjeid Rasmus Ots ning seeläbi saadi ka mitu kiirrünnakut, mis kolmapäeval paljuski meie mängust puudusid.

Rünnakul kasutati erinevaid liikumisi ja kohavahetusi, mis bosnialaste kaitses segadust külvasid ning väravaidki tuli pea kõigilt pallureilt. Avapoolaja keskel rebiti 5 : 4 eduseisult ette 8 : 5 ja siis juba 10 : 6. Otsa tõrje ja Jürgen Rooba värava järel juhiti 12 : 7. Vastaste peatreeneri Bilal Šumani time-out tõi kasu vaid hetkeliselt ning 15 : 11 eduseisu kasvatasid Otsa kaks tõrjet ja Mikk Pinnoneni kaks väravat vaheajavileks juba kuueväravaliseks – 17 : 11.

Riietusruumist väljus aga vihasem, kiirem ning agressiivsem Bosnia ja Hertsegoviina. Külaliste 3 : 0 spurdile pani pidurid Pinnoneni värav, aga üha suuremat rolli hakkas mängima avakohtumise kangelane, väravavaht Benjamin Buric. Kui teisel poolajal hoogu sattunud Faruk Vrazalic vähendas vahe vaid kahele väravale, 20 : 18, siis tõrjus Buric esmalt Kristo Voika viske ja siis ka Rooba katse seitsme meetri joonelt.

Eestlaslik kavalus lõi välja Kaspar Leesi ja Voika rünnakutel, ent alati kui Eesti sai vahe neljale väravale, vähendas Bosnia seda kahe võrra. Tugeva ja hingestatud kaitse abil lähemale vastaseid siiski ei lubatud. Viimastel minutitel mängisid Burici üle nii Pinnonen kui Rooba ning lõpuks saadi vajalik ja teenitud 29:25 võit.

Rooba viskas Eesti parimana kaheksa väravat, Jaanimaa lisas kuus, Pinnonen neli, Mait Patrail kolm, Martin Johannson ja Henri Sillaste kaks ning Voika, Lees, Andris Celminš ja Armi Pärt ühe tabamuse. Vastaste ridades olid viie väravaga täpseimad Vladimir Vranješ ja Ivan Karačic, Vrazalic ja Nikola Prce said käe valgeks neljal korral.

«Olen õnnelik ja uhke nende poiste üle!» kiitis Eesti koondise peatreener Rein Suvi. «Sellist hingestatust ootasin ja seda, kuidas kõik andsid endast sada protsenti või pisut enamgi, oli hea vaadata. Võib-olla vastased alahindasid meid pisut pärast seitsmeväravalist võitu Sarajevos, aga see pole oluline,» lisas Suvi.

«Tegime palju eeltööd, teadsime, et meil on oma võimalused, kui suudame bosnialaste tugevad küljed neutraliseerida,» rääkis Suvi. «Kaitses seisime väga hästi ja kuigi Armi Pärdi vigastus teisel poolajal lõi meie kaitsetegevuse hetkeliselt sassi, suutsime siingi reageerida ning leida uued lahendused.»

MM-valiksarja 6. alagrupis on mõlemal meeskonnal kaks punkti. Alagrupi kolmas meeskond on Šveits, kes peab kõik kohtumised 2018. aasta jaanuaris. Eesti kohtub šveitslastega esmalt 3. jaanuaril kodus ja seejärel 7. jaanuaril võõrsil.

Tagasi üles