Teenindused on seoses iD-kaardi probleemidega kauem lahti

Aia 17 hoone, kus Valgas PPA dokumente väljastab. Täna hommikust alates on Valga teenindussaali töös esinenud tehnilise rikke tõttu tõrkeid, mistõttu oli seal ennelõunal häiritud nii dokumentide taotlemine, kättesaamine ja kui ka muud toimingud.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Tänasest hoiavad politsei- ja piirivalveameti (PPA) teenindused oma uksed erandkorras kauem lahti. Lisatud töötunni ajal aitavad teeninduste töötajad sertifikaate ja PIN-koode uuendada, mobiil-ID-d aktiveerida ja väljastavad dokumente.

«Kõige mugavam on oma ID-kaardi sertifikaati uuendada kodust lahkumata, kuid kui see ei õnnestu, aitavad PPA teeninduste töötajad,» ütles PPA identiteedi ja staatuste büroo juht Margit Ratnik. «Teenindused on valmis ka koormuse tõusuks, kuid külastajad peaksid arvestama, et järjekorrad meie teenindustes pikenevad kindlasti.»

Ratnik lisas, et vajadusel on PPA valmis avama teenindussaalid ka nädalavahetustel, kuid seda vajadust hinnatakse jooksvalt.

Klientidel, kel on soovi taotleda uut ID-kaarti, soovitab Margit Ratnik teeninduste külastamise asemel teha seda e-taotluskeskkonnas. «Mugavalt ja kiirelt saab taotlust esitada korduvkaardi saamiseks täisealisele Eesti kodanikule ning esmakordse kaardi saamiseks alaealisele lapsele. Sel juhul peab teenindusse pöörduma vaid kaardi kättesaamiseks.»

Sertifikaatide uuendamiseks ei ole võimalik aega ette broneerida. Teeninduse külastamiseks ID-sertifikaatide uuendamisega mitteseotud toiminguteks, näiteks dokumentide taotlemine ja kättesaamine, kodakondsuse taotluse esitamine, võib endale sobiliku aja aegsasti ette broneerida PPA lehel. Juulist saadab PPA meeldetuletusi  kõikide dokumendiliikide kehtivusaja lõppemisest, mis aitab teeninduse külastust paremini ette planeerida.

Meeldetuletus saadetakse dokumendi kasutaja eesti.ee elektronpostiaadressile ja et teavitus kindlasti adressaadini jõuaks, peaks eesti.ee e-maili aadress olema suunatud postkasti, mida reaalselt kasutatakse.

PPA Valga, Põlva ja Võru teenindus on 1. novembrist avatud seega esmaspäevast kolmapäevani ja reedeti kella 9–17, neljapäeviti kella 9–18.

Kas teie ID-kaardi sertifikaadid vajavad uuendamist, saate kontrollida lehel https://www.politsei.ee/id-kaardi-kontroll/. Id-kaardi uuendamisega seotud tehniliste küsimuste korral palume pöörduda ID-kaardi infoliinile 1777. Muud infot, sealhulgas teeninduste lahtiolekuaja kohta, saab PPA infotelefonilt 612 3000, mis töötab iga päev kella 8–19.

Tagasi üles