Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Nädalavahetusel saab ID-kaardi sertifikaate teenindustes uuendada kell 10–15

Lõuna prefektuuri Tartu teenindus. ID-kaardi sertifikaate uuendada soovivad inimesed. FOTO: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Eesootaval nädalavahetusel on kõik politsei- ja piirivalveameti teenindused avatud kella 10-15, teatas Lõuna prefektuur.

Lõuna prefektuuri teenindused asuvad Tartus, Jõgeval, Põlvas, Valga, Viljandis ja VÕrus. Laupäeval ja pühapäeval saab teenindustes teha järgmisi toiminguid:

• uuendada ID-kaardi sertifikaate

• aktiveerida mobiili-ID

• saada kätte dokumente.

Eelkõige oodatakse sel nädalavahetusel teenindustesse kohapeale ID-kaarti uuendama inimesi, kelle jaoks on kaardi uuendamine hädavajalik (tervishoiutöötajad, riigi õigusvaldkonna töötajad ning perekonnaseisutoiminguid tegevad ametnikud).

ID-kaarti ei pea uuendama need, kes ei kasuta kaarti elektrooniliselt, st ei sisesta PIN1 ega PIN2; kes kasutavad ID-kaarti ainult reisidokumendina, digiretsepti väljaostmiseks apteegis või kliendikaardina. Kiirustama ei pea ka need, kes kasutavad mobiil-ID-d.

Sertifikaatide peatamine ei puuduta ID-kaarte, mis on väljastatud enne 16. oktoobrit 2014 ja nende kaartide sertifikaate uuendada vaja ei ole!

Lõuna prefektuur palub mõistvat suhtumist kõigilt, kellel ei ole ID-kaardi sertifikaatide uuendamisega kiire. Peatatud sertifikaatidega ID-kaarte saab uuendada kuni 31. märtsini 2018.

Tagasi üles
Back