iDeal kampaania

Kaasliiklejad teatavad joobekahtlusega juhtidest üha enam

Foto on illustratiivne.

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Selle aasta kümne kuuga tabas politsei Kagu-Eestis kokku 582 alkoholi tarvitanud autojuhti, nendest 70 tähelepanelike kaasliiklejate abiga. "Kaasliiklejate teateid joobekahtlusega juhtidest laekub tasapisi aina enam ning see näitab üheselt veelgi jõulisemat sallimatuse kasvu liiklust ohustavate joobes juhtide suunal," tõdes Kagu politseijaoskonna patrulltalituse juht Madis Soekarusk.

Kokku kõrvaldas politsei Kagu jaoskonna teeniduspiirkonnas kümne kuuga juhtimiselt 582 alkoholi tarvitanud sohvrit, neist 147 Valgamaal, 135 Põlvamaal ja 300 Võrumaal. Eelmisel aastal samal perioodil oli tabatud joobes juhtide arv 646: Valgamaal 188, Põlvamaa 197 ja Võrumaal 261.

Patrulltalituse juht sõnas, et liiklusturvalisuse tagamisel on oluline iga inimese panus. «Selge on see, et politsei ei jõua oma jõududega igale tänavanurgale või külapoe ette, kus mõni alkoholi pruukinud inimene autorooli istub ja potentsiaalseks surmakutsariks kehastub.»

Seda olulisem on iga üksik silmapaar, mis ohuolukorda pealt näeb ning taskust telefoni järele haarab. «Hädaabinumbril joobekahtlusega autojuhist teada andmine on kõige lihtsam viis olla liiklusturvalisuse saadikuks. Inimeseks, kelle tänuväärt tegutsemine aitab teha teed ja tänavad meie kõigi jaoks turvalisemaks,» ütles politseijuht.

Ta selgitas, et ka väiksemad alkoholikogused avaldavad tugevat mõju näiteks nägemisele, mille kaudu saab autojuht vähemalt 90% ohutuks liiklemiseks vajalikust infost.

«Alkoholi mõjul muutuvad ebakindlaks juhtimisega seotud tegevused, esinevad tajuvead ning vaateväli aheneb tunnelnägemiseks. Autoroolis on selline piiratud võimekusega inimene tõsimeeli surmakutsar, kelle tegevusest võivad suurde ohtu sattuda peale tema enese ka kõik teised,» selgitas Soekarusk.

Tähelepanelike inimeste teated autojuhtidest, kes on alkoholijoobes, on jätkuvalt oodatud hädaabinumbril 112.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles