Sisukord
Paberleht
Postimees

Eesti esinotar kinkelepinguid meeleldi ei sõlmi

3 min lugemist
Notarite koja uus juht Merle Saar-Johanson veedab meeleldi oma vaba aja Võrumaal Kirikumäe külas asuvas talus. Tartu Ülikoolis juurat õppinud ja praegu Eesti suurimas notaribüroos töötav naine tegeleb koos abikaasa Urmase ja lastega ka võistlustantsuga. FOTO: Tomi Saluveer

Eelmisel nädalal Eesti notarite koja esimeheks valitud Võru juurtega Merle Saar-Johansoni arvates võiksid Lõuna-Eesti inimesi notareid sagedamini külastada.

Tellijale Tellijale

«Paljud ei tea, et tasuta juriidiline konsultatsioon on inimestel tegelikult pidevalt käe-jala juures,» rääkis Saar-Johanson, kes veedab oma vabad nädalavahetused koos perega Vastseliina külje all Kirikumäe külas asuvas talus. Kui nõustamine puudutab notari tõestatavat lepingut või muud toimingut, selle eest raha ei küsita.

Eelmisel nädalal said teoks notarite avatud uste päevad, mida külastas üle Eesti ligi 600 inimest. «Abi küsimiseks pole siiski vaja oodata seda ühte päeva,» lausus Saar-Johanson. Ta lisas, et notarid annavad pidevalt nõu nii asjaõiguse ja võlaõiguse, aga ka pärimis- ja perekonnaõiguse teemadel. «Notarite puhul on tegemist kvalifitseeritud õigusabiga kohapeal, sisuliselt inimeste koduõues.»

01.07.2020 03.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto