Paadiomanikel on viimane aeg oma alused kaldale tõmmata ja talvekorterisse seada, et oleks millega kevadel jälle vee peale minna.
Politsei: viimane aeg on paadid kaldale tõmmata
„Paljud veesõidukid on juba talvekorteritesse jõudnud, ent on neidki, kelle paat veel vees seisab,“ lausus PPA juhtivkorrakaitseametnik Marge Kohtla. „Hooletus või hajameelsus võib kallilt kätte maksta.“
Kohtla sõnul tuleb enne külmade saabumist ära teha vajalikud toimingud, et paat kevadel sõiduvalmis oleks.
„Pärast veest välja võtmist tuleb puhastada paadi põhi ja kontrollida, et seal vigastusi ei ole. Praod tuleb parandada, et vältida hilisemaid suuremaid vigastusi,“ rääkis ta.
Kui esineb külmumisoht, tuleb tühjaks lasta paadi veesüsteemid ja veepaagid ning unustada ei tohi ka pilsivett. Vajadusel tuleks määrida määritavad liigendid ning vahetada mootori ja mootorijala õli.
„Kui veesõiduk jääb talveks välja, tuleb maha tõsta ka aku ja see hoiustada plusskraadidega hästi ventileeritud ruumis. Kui endal teadmistest väheks jääb, soovitame pöörduda asjatundja poole,“ lisas Kohtla.
PPA suvine navigatsioonihooaeg kestis 1. maist kuni 31. oktoobrini. Suvisel navigatsiooniperioodil laekus merevalvekeskusele 200 teadet juhtumistest merel ja piiriveekogudel.
Abi vajas 444 inimest, kellest päästeti 339, ise pääses 97, hukkununa leiti kuus ja teadmata kadunuks jäi kaks inimest. Vabatahtlikke kaasati sündmuste lahendamisse kokku 84 korral. Keskmine sündmuskohale jõudmise aeg oli 35 minutit.