Šveitsi eestlaste algatusel kingitakse sada pesakasti kahele Šveitsis ohusolevale linnuliigile: aed-lepalinnule ja väänkaelale. Loertscheri sõnul tunnevad paljud Rõugega seotud inimesed, et kuigi nende elukoht on praegu mujal, on kodukohaks jäänud Rõuge.
«Väga paljud kaugemal elavad eestlased on veendunud, et hiljemalt pensionipõlveks tullakse tagasi Eestisse – see on meie unistus,» lausus Loertscher, kes külastab Eestit mitu korda aastas. «Peame ennast selles mõttes justkui rändlindudeks.»
Loertscheri sõnul oli idee algatajate esimene mõte istuda Šveitsis sada eestipärast puud: tammepuid, vahtraid või kaski. «Šveitsis on aga selleks väga keeruline luba saada,» rääkis ta. «Seejärel otsisime midagi sellist, mida oleks lihtsam teostada.»
Rõuges tekkis tal pesakastide mõte, sest paika teatakse kaugemalgi valla vapilinnu ööbiku järgi. «Otsisime kaitse all olevaid liike, kes elavad Eestis ja kellele saaks ehitada puidust linnumaja,» ütles Loertscher. «Linnud pidid samuti olema väikesed, et sümboliseerida ka Eesti väiksust.»
Aed-lepalind ja väänkael on kaitse all olevad ja kriitilises seisus liigid, kes talvituvad Aafrikas ning jõuavad aprillis-mais Šveitsi ja ka Eestisse. Sada pesakasti hakkavad kandma toetajate nimesid ning pannakse üles jaanuari lõpus, avapidu on märtsis.
Šveitsi Eesti seltsi presidendina on Loertscheril Rõuge lipp alati laual. «Olen eelkõige rõugelane ja seejärel eestlane.
Loertscher sündis Võrus ja kolis Rõugesse, kui oli kuueaastane. Ta õppis Rõuges ja hiljem käis keskkooli Võrru. Pärast gümnaasiumi lõpetamist pakuti talle võimalust minna vahetusõpilasena Soome, kust ta läks hiljem edasi õppima Šveitsi.