L, 25.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Edu ja teod tõid tunnustuse

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Edu ja teod tõid tunnustuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Programmi "Edu ja Tegu" tunnustuskonkursil kuulutati välja laureaadid viies kategoorias.
Programmi "Edu ja Tegu" tunnustuskonkursil kuulutati välja laureaadid viies kategoorias. Foto: Haridus- ja teadusministeerium

Haridus- ja teadusministeeriumi ettevõtlusõppe programmi «Edu ja Tegu» tunnustuskonkursil kuulutati välja laureaadid viies kategoorias.

Aasta ettevõtlusõppe edendaja tiitli pälvis Võru gümnaasium. Aasta ettevõtluse õpetajaks valiti Pärnu Vanalinna Põhikooli huvijuht Mare Vaan, aasta ettevõtlusõppe mentor on ettevõtluskonsultant Kuldar Leis, aasta ettevõtlik õppur Marten Soeson Tartu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasiumist ja ettevõtlusõppe programmi aasta tegija on Katrin Kivisild sihtasutusest Innove.

Laureaate tunnustasid ja auhinnad andsid üle haridus- ja teadusminister Mailis Reps ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts.

Minister Mailis Reps ütles tunnustustseremoonial, et nii tiitlivõitjate kui teiste kandidaatide ettevõtlikkus ning tahe ja suutlikkus midagi ära teha on imetlusväärne.

«Need õpetajad, edendajad ja mentorid on näidanud väga head eeskuju, kuidas saab muuta õppimise huvitavaks, eluliseks ja meeldejäävaks, otsides ja leides selleks erinevaid võimalusi ja meetodeid,» sõnas minister Reps. «Tunnustuskonkursile esitatud õppurid on suurepäraseks näiteks, kuidas võtta õppetööst maksimum ning rakendada omandatud teadmisi ja saadud kogemusi ka praktikas.»

Aasta ettevõtlusõppe edendaja tiitli pälvis Võru gümnaasium, mille direktor Karmo Kurvits ning huvi- ja projektijuht Andri Tallo on lisaks uue kooli edukale käivitamisele suutnud seal silmapaistvalt juurutada õpilasfirmade programmi.

Nende tegevus on mõjutanud ettevõtlusõpet kogu Võrumaal – maakonnas on ühe elaniku kohta enim õpilasfirmasid. Kahe esimese õppeaastaga on tulemuslikult juhendatud 25 õpilasfirmat ja sel õppeaastal on loomisel juba 15 uut firmat, kaasa teeb üle poole 11. klassi õpilastest. Õpilasfirmade programm on muutnud kooli populaarseks ka gümnaasiumisse suundujate hulgas.

Aasta ettevõtlusõppe mentor on Põlvamaa mees Kuldar Leis, kes on juhtinud mitut firmat, praegu tegutseb Valga-, Võru ja Põlvamaal ettevõtluskonsultandina ja on seotud erinevate ettevõtetega.

Tema muljetavaldav kogemustepagas on teinud temast aktiivse asjaosalise erinevates ettevõtlusõppealastes tegevustes, näiteks on ta osalenud mitu aastat äriideede arendamise programmi Starter käigus nii tudengitiimide mentorina kui võistluse hindamiskomisjoni töös.

Pikaajaline ettevõtluskogemus võimaldab tal jagada nii valdkondlikke ekspertteadmisi kui juhtimisalaseid praktikaid ning seda jäätisest kuni moodsate ja innovaatiliste lahendusteni ehituses.

Aasta ettevõtluse õpetaja tiitli pälvis Pärnu Vanalinna põhikooli huvijuht Marje Vaan, kes on loonud koolis süsteemi õpilaste ettevõtlikkuse arendamiseks ja ettevõtlusõppe juurutamiseks.

Aasta ettevõtlik õppur on Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi õpilane Marten Soeson, keda kirjeldatakse kui märkimisväärselt head õpilast, noort ettevõtjat, edukat ja järjekindlat sportlast, ettevõtlikku abiturienti ja vastutustundlikku kodanikku.

Ettevõtlusõppe programmi aasta tegijaks valiti Katrin Kivisild, kelle tööandjaks on SA Innove. Katrin juhib ettevõtlusõppe programmi tegevussuunda, mis tegeleb ettevõtlusõppe laiendamisega üldharidus- ja kutsekoolidesse.

Auhinnaks on piletid Pärnu juhtimiskonverentsile ja ärifestivalile sTARTUp Day, tänukirjad ning karikad, mis on valmistatud Eesti Kunstiakadeemias väljaarendatud 3D keraamika printimise tehnoloogia abil.

Laureaadid kuulutati välja ettevõtete ja koolide koostööseminaril «Õppetöö põnevaks ja eluliseks koostöös ettevõtjatega» Tallinnas Erinevate Tubade Klubis.

Haridus- ja teadusministeeriumi algatatud ettevõtlusõppe programmi «Edu ja Tegu» käigus tunnustati ettevõtlusõpet edendavaid inimesi ja meeskondi tänavu esmakordselt. Tunnustatavate kandidaate sai esitada igaüks ettevõtlusõppe programmi veebilehel.

Nominente oli viies kategoorias kokku 25. Ettevõtlusppe programmi Edu ja Tegu toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Märksõnad
Tagasi üles