Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Pinev heitlus viis Otepää mälumängurid rekordini

Eesti maakilva 2. eelvoor Räpinas 2. detsembril 2017. Võidukas Otepää tiim: Kadri Steinbach (vasakult), Kaido Mägi, Urmas Kuldmaa ja Meelis Lill FOTO: Jaan Rapp / Lõuna-Eesti Postimees

Suurim üle-eestiline mälumänguvõistlus Maakilb tõi Räpinasse taas kokku nelja Lõuna-Eesti maakonna tarkpead. Sarnaselt esimesele eelvoorule läks võit Otepääle – ja veel erakordselt suure punktihulgaga.

Tellijale Tellijale

Seejuures kinnitas võiduka meeskonna liige Urmas Kuldmaa veel poole mängu peal, et ei tuldudki võitma. Pigem olnud eesmärk koguda piisavalt suur punktisumma, et kindlustada endale pääs sarja parimate sekka Superliigasse. Tõepoolest, mängiti üheaegselt seitsmes paigas üle Eesti ja see tähendas, et hea koht ühel pool ei pruugi tagada automaatselt Superliigasse jõudmist, kui teistes regioonides hulk suure punktisumma saajaid on.

Võimalik on aga seegi, et Otepää võistkonna jutt sellest, et esikohta ei püüta, hoopis sõjakavalus oli. Kui nii, siis läks see korda – esimese 25 küsimuse järel kolme punktiga juhtinud Räpina suurvalla esindus alistati lõpuks seitsme punktiga: Otepää kogus 83 punkti sajast võimalikust, Räpina suurvalla tiim aga 76. „Ilmselt on tegu meie seni parima tulemusega Maakilvas,“ arvas Kuldmaa. „Hasart aitas nii palju punkte koguda,“ lisas võistkonnakaaslane Kaido Mägi.

Tagasi üles
Back