Võrumaal jõkke sõitnud autos hukkus mees
Oluliselt täiendatud pühapäeval kell 10.26

Võrumaal juhtus eile raske õnnetus, kui 37aastane mees sõitis autoga teelt välja jõkke ja hukkus.

Mõniste-Tiitsa-Karisöödi teel Peetri jõkke katusele maandunud sõiduauto Mazda avastati 2. detsembri õhtul. Päästjad tõid kaldale 37aastase kohaliku mehe surnukeha, teatas Lõuna prefektuur.

Esialgsetel andmetel liikus Mazda juht 2. detsembri õhtul Karisöödi külast Mõniste suunas, kui sõitis lauges kurvis kruusakattega teelt välja ning auto paiskus nõlvast alla ja maandus Peetri jõkke katusele. Ööl vastu 3. detsembrit õnnestus kaitseväe rasketehnikaga sõiduk jõest välja tõmmata.

FOTO: Maarius Suviste/Lõuna-Eesti Postimees

Politsei selgitas välja, et mehel oli juhtimisõigus ning sõiduki rehvid vastasid nõuetele. Mehe täpne surma põhjus ja terviseseisund ilmnevad kohtuarstlikul lahangul. Surmaga lõppenud õnnetuse muud üksikasjad selgitatakse välja edasises uurimises.

FOTO: Maarius Suviste/Lõuna-Eesti Postimees

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk kirjeldas, et teelõik sündmuskohal oli lörtsisegune ja libedavõitu. „Sõiduteed võivad kohati olla libedad, mistõttu tuleb kiirust valides teeolusid väga kriitiliselt hinnata. Seda eriti kõrvalteedel ja iseäranis veekogude lähistel, kus libeduse oht ongi keskmisest kõrgem,“ märkis ta.

FOTO: Maarius Suviste / Lõuna-Eesti Postimees

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles