Töörahu kaotanud Ala kool otsib uut direktorit

Ala põhikooli direktor Ave Visor oli lähiajani Tõrva vallavolikogu liige, kuid otsustas sealt tagasi astuda ning lahkub ka koolijuhi kohalt. Lahkumise põhjuseks tõi ta halvenenud tervise ja pere ärakolimise Tõrva vallast. FOTO: Arvo Meeks

Tõrva vallas asuv Ala põhikool otsib uut juhti, kuna direktor Ave Visor esitas lahkumisavalduse. Vallavanem näeb lahkumise taga vastuolusid endise direktoriga, kes eelmisel aastal puudustele viidates tagandati.

Tellijale Tellijale

Viimati oli Ala koolis suurem konflikt aasta tagasi, kui Helme vald vabastas ametist eelmise direktori Ants Piirsalu. Vallavalitsuse loodud järelevalvekomisjon leidis toona kooli õpilaskodu juhtimises hulga puudusi. Komisjoni kuulus ka toonane vallavolikogu esimees Ave Visor, kes koos vallavanem Tarmo Tammega kandideeris 2013. aasta valimistel sotsiaaldemokraatide ridades. Vald valis Visori uueks direktoriks.

Ants Piirsalu pidas etteheiteid ebaõiglaseks ja pöördus töövaidluskomisjoni. Seal jõudsid Tamm ja Piirsalu enne materjalide arutelu kokkuleppele, et vald muudab töölt lahkumise põhjuse vallandamisest poolte kokkuleppeks ja maksab Piirsalule valuraha 2312 eurot.

24.01.2022 26.01.2022
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto