Jõulusoove teele saates tuleb olla tavalisest tähelepanelikum (1)

LEPM
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Aadress ümbrikul tuleks enne postitamist üle kontrollida.
Aadress ümbrikul tuleks enne postitamist üle kontrollida. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Tänavu tuleb jõulu- ja uusaastatervitusi postiga teele saates olla aadressidega eriti tähelepanelik, sest haldusreformiga muutus üle poole miljoni aadressi. Aadresse saab kontrollida maa-ameti geoportaalis oleva aadressiteisendaja abil, kus vana aadressi alusel saab leida uue, ja vastupidi. Aadressid on kuvatud koos sihtnumbriga.

«Haldusreformiga muutus üle poole miljoni aadressi, neist ligi 300 000 on elu- ja töökoha aadressid. Maa-ametil on aadressiandmete süsteemis kõik vajalikud muudatused tehtud, nii et jõulukaardi saatjad saavad enne heade soovide teele panemist nii aadressid kui ka sihtnumbrid maa-ameti aadressiteisendaja abil üle kontrollida,» ütles maa-ameti peadirektor Tambet Tiits.

Eriti tähelepanelik tuleb olla nende piirkondade aadressidega, kus toimusid omavalitsuste liitmised. Sealjuures Haapsalu, Paide, Tartu, Pärnu ja Narva-Jõesuu on samanimelisena esindatud nii omavalitsuse kui asustusüksusena. Aadressi osas tähendab see, et uutes ametlikes aadressides kordub sõna «linn» kaks korda. Näiteks:

Tartu Ülikooli Raamatukogu

W. Struve tn 1

Tartu linn

51003 Tartu linn

Tartu maakond

Linna nime üldjuhul tavasuhtluses ei ole vaja dubleerida, kuid ametlikes asjaajamistes on see paraku hädavajalik, sest endise Tartu omavalitsusliku linna piirides on nüüd asustusüksus ehk omavalitsuse sisene linn (asula).

Samuti hakatakse mõne küla aadressis nimetama linna.

Näiteks:

Eesnimi Perekonnanimi

Talu nimi

Valgeranna küla

88326 Pärnu linn

Pärnu maakond

Kommentaarid (1)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles