Täna ja homme on toidupankade jõulukuised toidukogumispäevad

Toidupanga esindajad Paide Maksimarketis

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Täna ja homme toimuvad erinevates toidupoodides juba traditsiooniks saanud toidupankade jõulukuised toidukogumispäevad. Toimetulekuraskustes perede tarbeks saab annetada toitu 47-s kaupluses üle Eesti.

Kampaaniaga on liitunud valik Prisma, Rimi, Selveri, Maksimarketi, Konsumi ja Maxima toidupoode ning Stockmanni toidupood Tallinnas. Esimest korda toimuvad toidukogumispäevad seekord Keilas.

Toitu saab annetada poodides reedel 13.00-19.00 ja laupäeval 12.00-19.00, kuid esineb ka erandeid. Täpset infot kellaaegade kohta saab kampaanias osaleva poe vabatahtlike käest.

Igapäevaselt teeb Toidupank koostööd firmadega, et päästa kaubandusest ja tootmisest see toit, mida mingil põhjusel müüa ei ole võimalik ning jagab selle abivajajatele. Toidukogumispäevad, aga, on üle-eestiline toidupankade heategevusaktsioon, mis annab just eraisikutele võimaluse aidata kohalikke puuduses elavaid peresid. Tänavu toimuvad toidukogumispäevad juba 8. aastat järjest.

Selle aasta jõulukuised toidukogumispäevad kaasavad kokku üle 800 vabatahtlikku üle Eesti, kes aitavad kahe päeva jooksul kauplustes toidukogumisaktsiooni läbi viia. Kogutud toidukaup transporditakse poodidest kohalikesse toidupankadesse, kus vabatahtlike abil see ladustatakse. Iga toidupank jagab kogutud kauba iganädalaste toiduabipakkide koostises allpool toimetulekupiiri elavatele peredele. Detsembrikuistel toidukogumispäevadel annetatud kaup hakkab jõudma puudust kannatavate peredeni juba jõuluajal.

Toidukogumispäevad toimuvad Lõuna-Eestis nendes kauplustes:

Põlva Selver
Valga Rimi supermarket
Võru Maxima

Võru Rimi Supermarket

Võru Vilja Selver

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles