R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

GALERII: ajateenijad andsid Kuperjanovi pataljonis truudusevande

Arved Breidaks
, reporter
GALERII: ajateenijad andsid Kuperjanovi pataljonis truudusevande
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kuperjanovi pataljonis andis reedel sõdurivande 350 sügisese kutsega teenistusse võetud noormeest, kellel on selja taga kahe kuu pikkune sõduri baaskursus.

"Me ootame, et siin Taara kasarmutes, õppeväljadel sõlmitakse sõprus ja vendlus, mis aitavad teid nii väljaõppes ja kui peaks vaja olema, ka pärislahingus," lausus 2. jalaväebrigaadi ülem kolonel Eero Rebo uutele kuperjanovlastele. "Loodame, et te olete sama visad ja vaprad, nagu kuperjanovlased on alati olnud."

Truudusetõotuse andmisega sai oktoobris teenistusse võetud ajateenijatel läbitud sõduri baaskursus, mille jooksul omandati rivioskused, õpiti tundma relvi, metsas tegutsema ja looduses ellu jääma.

«Muljed on head,» ütles Võrust päris reamees Mihkel Joonas. "Ilmaga meil vedas – kogu aeg kui metsas olime, päike paistis, vihma ei saanud ja kõik läks hästi."

Midagi ülemäära keerulist baaskursusel Joonase sõnul ei olnud. «Minul vedas ka rühmaga,» rääkis ta. "Kõik said hästi läbi, sõnelusi, ei olnud ja kõik aitasid üksteist. Midagi rasket ja ebameeldivat ei olnud."

Vande andmise järel said värsked kuperjanovlased reedel oma esimese linnaloa. Järgmisel nädalal lõppevad erialakursused ning siis jagatakse sõdurid allüksustesse.

Märksõnad
Tagasi üles