Sisukord
Paberleht
Postimees

Valga endine linnapea käis aafriklastega kogemusi vahetamas

2 min lugemist
Reisil Abidjani kohtus Kalev Härk paljude tähtsate inimestega. Ta tegi ettekande arutlusringis, mis rääkis omavalitsuste eelarvetest ja jätkusuutlikust arengust. Pildil Euroopa Investeerimispanga globaalsete operatsioonide direktor Maria Shaw-Barragan (vasakult), Kalev Härk, Elevandiluuranniku eelmine peaminister Jeannot Ahoussou-Kouadio, Prantsuse arenguagentuuri Abidjani esinduse direktor Bruno Leclerc ja Lõuna-Aafrika arengupanga osakonnajuht Tshepo Ntsimane. FOTO: Wouter Boesman

Valga viimane linnapea Kalev Härk külastas novembri lõpus Elevandiluurannikut. Ta osales aruteludes selle üle, kuidas vähendada väljarännet Aafrikast ning tagada, et sealsed suurlinnad areneksid keskkonnasäästlikult.

Tellijale Tellijale

Vallavolikogu liige Härk reisis 24.–29. novembril Aafrikasse mitte valla esindajana, vaid Euroopa kohalike ja piirkondlike omavalitsuste nõukogu CEMR delegatsiooni koosseisus, olles seal ainuke esindaja Eestist.

Sihtkoht oli Elevandiluurannik, kuna sealses Abidjani linnas toimus Aafrika ja Euroopa omavalitsuste ühine konverents, kus Härk ettekande tegi. Samal ajal oli linnas Euroopa Liidu ja Aafrika Liidu tippkohtumine, kus osales Eesti peaminister Jüri Ratas.

10.08.2020 13.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto