Hooldekeskuse juht tõrjub kelmusekahtlustusi

Alpinistina on Vambola Sipelgas ületanud raskusi ja tõusnud paljudel kordadel kõrgete mägede tippu. Nüüd tuleb mehel aga rinda pista kahtlustusega soodustuskelmuse toimepanemises.

FOTO: Tiit Loim

Lõuna ringkonnaprokuratuur kahtlustab Lõuna-Eesti hooldekeskuse juhti Vambola Sipelgat soodustuskelmuse toimepanemises aastatel 2016–2017. Sipelga väitel on kõik tehtu korrektne.

Tellijale

Hooldekeskus sai Euroopa regionaalarengu fondilt 6,44 miljonit eurot, et ehitada Jõgevamaal asuva Võisiku erihooldekodu klientidele 2018. aastaks kaheksa uut peremaja. 30kohalised majad on plaanitud seejuures ka Põlvamaale Räpina (endisesse Veriora) ja Võrumaale Antsla valda. Samuti peaks need kerkima Kose, Türi ja Tähtvere valda. Väiksema hulga teenusekohtadest ehitab Võisiku kodu elanikele riigile kuuluv AS Hoolekandeteenused.

Tegemist on osaga riigi laiemast plaanist, mille järgi ehitab AS Hoolekandeteenused koos oma partneritega kuue suure hooldekodu elanikele uued majad. Partnerid on Lõuna-Eesti hooldekeskus, Tartu vaimse tervise hooldekeskus ja Lihula vallavalitsus. Ettevõtmist rahastab regionaalfond kokku 47,6 miljoni euroga.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles