Kääriku spordikeskuse ehituseks tuleb uus hange

Kääriku spordibaasi hooned

FOTO: Arvo Meeks/Arvo Meeks

Sihtasutus Tehvandi Spordikeskus kuulutas välja uue hanke Kääriku spordikeskuse teise ja kolmanda etapi väljaehitamiseks, kuna algsele hankele laekunud pakkumused ületasid riigihangete rahvusvahelist piirmäära.

Sihtasutuse juhatuse liikme Kristjan Karise sõnul ületasid kõik esialgsele hankele laekunud pakkumust riigihangete rahvusavahelist piirmäära, milles tulenevalt tuli hange tühistada ning uus korraldada rahvusvahelise hanke vormis. Esimesele hankele laekus viis pakkumust, ütles Karis BNS-ile.

Kui esialgses hankes oli tööde eeldatavaks maksumuseks 4,5 miljonit, siis uues hankes on eeldatavaks maksumuseks märgitud 5,4 miljonit eurot. Pakkumusi saab esitada 2. veebruarini.

Projekti raames rajatakse Kääriku spordikeskusesse kunstmurukattega jalgpalliväljak, ehitatakse uus pallimängude hall ja suure tehnika garaaž, renoveeritakse olemasolev garaaž ja Kekkose saun ning ehitatakse välja välikommunikatsioonid.

 

Kääriku spordikeskuse teise ja kolmanda etapi väljaehitamiseks kuulutati välja uus hange, kuna algsele hankele laekunud pakkumused ületasid riigihangete rahvusvahelist piirmäära.

FOTO: kaariku.ee

Kääriku spordikeskuse väljaehitamise esimene etapp valmis käesoleva aasta juunis ning selle käigus valmis uus 150 kohaline sportlasmajutushoone, vee- ja reoveejaamad ning välikommunikatsioonid. 2019. aastal planeeritakse välja ehitada ka kergejõustikustaadion.

Kultuuriministeerium tegi valitsusele ettepaneku eraldada perioodil 2018-2020 riigieelarvest 12 miljonit eurot Tehvandi Spordikeskus SA-le Kääriku spordikompleksi väljaehitamiseks.

Kultuuriminister Indrek Saar ütles juunis, et Kääriku Spordikeskuse väljaehitamine Eesti spordi olümpiaettevalmistus- ja treeningkeskuseks on oluline ja vajalik samm Eesti spordimaastiku arendamisel. Eestis ei ole ministeeriumi hinnangul spordilaagrite läbiviimiseks ühtset kompleksi.

Ministeeriumi tehtud ettepaneku kohaselt eraldati tuleval aastal 3,8 miljonit, 2019. aastal 4,3 miljonit ning 2020. aastal 3,9 miljonit eurot.

Keskuse arendamiseks ei ole võimalik kasutada Euroopa Liidu struktuurifondide vahendeid, mille tõttu taotleb ministeerium lisavahendeid riigieelarvest. Spordikompleksi väljaehitamiseks vaja minevad 12 miljonit eurot sisaldab spordihotelli laiendust, võistkonnamajade ehitust, spordihoone rekonstrueerimist, konverentsi- ja toitlustushoone rekonstrueerimist ning erinevate spordiväljakute ja staadionite rajamist.

SA Tehvandi Spordikeskus haldab Kääriku spordikeskust alates 2012. aastast eesmärgiga ehitada välja Eesti ja lähi-piirkonna sportlaste saavutusspordi ettevalmistuskeskus.

Tagasi üles