Naaber leidis Võrus oma aiast purjus ilutulestikulaskja sõrme

Ilutulestik on kaunis, kuid võib olla ka vägagi ohtlik.

FOTO: Lea Margus

Lõuna-Eestis lõppes mitmele ilutulestikukasutajale aasta õnnetult. Näiteks 24. detsembri pärastlõunal andis ehmunud Võru elanik politseile teada, et leidis oma aiast inimese sõrme, kirjutab Tartu Postimees.

Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Virk märkis, et politsei võttis ühendust kohaliku haiglaga. Sealt öeldi, et eelmisel õhtul peeti ühes aias sünnipäeva, joobes mees vigastas raketiga mitut sõrme ning ta viidi ravile Võru haigla intensiivravi osakonda.

15. detsembril süütas aga alkoholijoobes keskealine mees Tartus Narva maanteel oma käes raketi. See plahvatas ning koos värvilise silmailuga lendasid taeva poole ka kahe sõrme otsad. Mees kukkus pikali ja tema käest voolas ohtralt verd.

Virga sõnul rääkis kannatanu, et raketi pistnud talle pihku keegi võõras. Õnnetuse põhjustas tavaline kümme sentimeetrit pikk ilutulestikurakett. Enda sõnul süütas mees selle põlema ega jõudnud enne plahvatust enam käest visata.

Tartu ülikooli kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna juhataja Kuido Nõmme sõnul lõhkes Tartu piirkonnas 31. detsembri õhtul raketipüstol päästikule vajutanud noorema mehe käes ja põhjustas tõsise käevigastuse. «Halvasti võib minna isegi siis, kui teha kõike nii, nagu ette nähtud,» kommenteeris ta õnnetust.

Nõmm lisas, et raketilaskmise tagajärjel vigastusi saanud EMOsse pöördujaid on Tartus igal aastal küll mõned üksikud, kuid paari aasta tagant tuleb ette ka eluohtlikke juhtumeid. Kõige levinumad ongi tema sõnul just käe- ja näpuvigastused.

Samuti kinnitas Virk, et kõige tihedamini ette tulevad õnnetusjuhtumid on just need, kui rakett plahvatab purjus täisealise mehe käes. «Kaine aruka inimesega, kes raketi juhendi läbi loeb, selliseid asju üldiselt ei juhtu,» ütles ta.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles