Kiri: lootused seoses taliolümpiaga

FOTO: Erakogu

ENDEL SUSI

Ükskõik mis tähtpäevaga – kas jõulude või pööripäevaga – me seda seostame, läbis 25. detsembri öösel Otepääd lühiajaline külmalaine miinus kuue kraadiga.

Tekkis lootus, et suudeti toota piisavalt kvaliteetset lund, et korraldada 6.–7. jaanuarile plaanitud kahevõistluse maailma karikasarja etapp. Kogu Otepää ettevalmistusmeeskond oli keskööst saadik varaste hommikutundideni töös. Kõik lähima ümbruskonna lumekahurid olid eelnevalt samuti kohale toimetatud.

Nüüd teame, et etapp jäi siiski ära ja mitme sportlase olümpialootused said tagasilöögi. Näiteks lootus, et meie kahevõistlejad suudavad koduradadel välja võidelda plaanitud neli kohta 2018. aasta taliolümpiale ja jõuda olümpial meeskondade konkurentsis vähemalt kaheksa hulka. Või lootus, et naistest lunastab Otepääl olümpiapääsme nooruke Annemarii Bendi.

Lootustest seoses taliolümpiaga võib veel välja tuua, et vaibuvad vihakõned seoses Team Haanjaga, kui uue aasta algul suudetakse murdmaasuusatamise koondist kasvatada veel vähemalt kahe liikme võrra: Alvar Johannes Alev ja Andreas Veerpalu. See loob eelduse, et teatesõidus terendub meestele olümpial vähemalt koht esikümnes.

Ka laskesuusatajate naistekoondis võib täieneda kahe naise võrra. Üks on kindlasti Johanna Talihärm. Teise naise kohale on koguni neli kandidaati: Regina Oja, Tuuli Tomingas, Grete Gaim ning Merit Beilmann. Lõplik selgus saabub hiljemalt 21. jaanuaril. Seega tasub laskesuusatajate segateates loota mitte ainult lõpuni jõudmist, vaid vähemalt 15 parema hulgas lõpetamist.

Kurb uudis on, et meie kahebobimeeskonnale ei leitud toetust ja sellega on nende õrn lootus olümpiale jõuda tõenäoliselt kustunud.

Seni on paljude alade tippujõudmise probleem just rahanappus, võtame või vigursuusatamises lumelauduri võimaluse. Ilmselt oleks mõttekas luua sportlaste olümpiale jõudmise kindlustamiseks vastav ettevalmistusfond, kuhu võiksid paljud tavainimestest spordisõbrad annetada, et tunda rõõmu meie väikese riigi sportlaste esinemisest suurel spordipeol.

Tagasi üles