Uuskasutuskeskus laieneb Võrru

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Uuskasutuskeskustes müüdud asjadest saadud tuluga avab MTÜ uusi keskuseid üle Eesti ning abistab sotsiaalselt mõjusaid ettevõtmisi.

FOTO: MTÜ Uuskasutus

Kevadel avab Uuskasutuskeskus Semu kaubamaja ruumides oma esimese kaupluse Võrus.

Võru kesklinnas ligi 500 ruutmeetri suurusel pinnal avatav kauplus on Uuskasutuskeskusel järjekorras juba üheteistkümnes. Varem oldi Lõuna-Eesti linnadest esindatud vaid Tartus. Keskuse tegevjuhi Katriin Jüriska sõnul on Võrru laienemise taga laiem eesmärk luua kõikidele Eesti inimestele kodulähedane võimalus ja koht, kuhu kodumajapidamises üle jäänud korralikud esemed annetada.

«Juba paar aastat pole Võru ja lähikonna elanikel olnud head valikut, mida oma seisma jäänud, kuid veel kasutuskõlblike asjadega peale hakata,» selgitas Jüriska.

Keskuse täpne avamiskuupäev pole veel kindel, kuid kõigi eelduste kohaselt tehakse külastajatele uksed lahti aprilli alguses. Lisaks annetamisele saab uuest Uuskasutuskeskusest osta odavaid teise ringi kaupu: riideid, jalanõusid, mööblit, nõusid, mänguasju, raamatuid, muusikat, filme, tehnikat ja palju muud.

Müüdud asjadest saadud tuluga avab MTÜ uusi keskuseid üle Eesti ning abistab teisi sotsiaalselt mõjusaid ettevõtmisi. Näiteks on Uuskasutuskeskus juba kolm aastat toetanud kokku 50 000 euroga sihtasutust Kiusamisvaba Kool, mille kiusuennetusprogrammiga liitumiseks teeb sel õppeaastal ettevalmistusi ka Võru Kesklinna kool. Lisaks aidatakse annetatud asjadega ka abivajajaid, Eesti teatri- ja filmitegijaid ning käsitöölisi.

Uue keskusega luuakse ka kuni kümme töökohta ning võimalusi kohalikele vabatahtliku tööga panustamiseks.

Uuskasutuskeskus (MTÜ Uuskasutus) on 2004. aastal Heateo Sihtasutuse, Eestimaa looduse fondi, SA Caritas, Rasmus Raski ja Priit Mikelsaare loodud isemajandav sotsiaalne ettevõte, mille eesmärk on saata kasutatud asjad ringlusesse ning muuta taaskasutamine lihtsasti kättesaadavaks ja igapäevaseks kõikidele Eesti inimestele. Aastal 2016 saadeti ringlusesse ligi 900 tonni kasutuskõlblikke asju.

Tagasi üles