Päevatoimetaja:
Mati Määrits

Töötukassa tunnustas parimaid koostööpartnereid

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Sirje Lemmik
Copy
UPM-Kymmene vineeritehas Otepääl
UPM-Kymmene vineeritehas Otepääl Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Töötukassa tunnustas juba kuuendat korda tööandjaid ja koostööpartnereid, kellega tehtud tõhusat koostööd inimeste tööle aitamisel. Tunnustuse sai ka parim töötukassa toel 2017. aastal tegevust alustanud ettevõte.

Parimate partnerite nimetamisel said kaasa rääkida kõik töötukassa maakondlikud osakonnad.

Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel sõnas: „Töötukassa aitas 2017. aastal tööotsingutel 83 594 inimest. Meil oli vahendada 57 000 tööpakkumist, mis on läbi aegade suurim arv vahendatavaid töökohti.“

„Koostööpartnereid, kelle hulka kuuluvad tööandjad,  kohalikud omavalitsused, kutse- ja kõrgkoolid, koolitusasutused ja vabakonna esindajad, on töötukassal ligi 13 000 ning praeguseks oleme sõlminud koostöölepped juba 39 suurettevõttega,“ ütles Paavel.

„Eelmise aasta tõhus koostöö erinevate koostööpartneritega näitab, et koos saame pakkuda inimestele laias valikus töökohti ja ettevõtetele sobivaid töötajaid. Samuti näeme partnerites olulisi kaasarääkijaid töötukassa üha laieneva teenuste ringi kujundamisel.“

Põlvamaa

Aasta koostööpartner 2017 - AS Põlva Haigla Rehabilitatsioonikeskus

Koostööpartnereid ei pea otsima metsade ja mägede tagant, koostööd saab edukalt teha ka naabritega. Eesti Töötukassa Põlvamaa osakonna ja AS Põlva Haigla Rehabilitatsioonikeskuse koostöö on kestnud juba kaks aastat. Meeskonnaliikmed on motiveeritud, oma tegevustes täpsed ning kõigest kumab läbi soovi teha asju järjest paremini. Võiks öelda, et selle ajaga on  koostööst saanud meeskonnatöö, olenemata sellest, et ollakse erinevatest organisatsioonidest.

Ühiseks eesmärgiks on, et  kliendid saaksid tagasi usu oma vaimu ja tervisesse. Individuaalne ja oskuslik lähenemine on toonud klientide rahulolu teenusega. Tunda ja näha on rehabilitatsioonimeeskonna panustamist töösse ja usku klientidesse.  Ilma reklaami tegemata on saanud Põlva Haigla suurimaks teenusepakkujaks Põlvamaal, meelitades väikesesse Põlvasse ka kaugema kandi rahvast.

Aasta tööandja 2017 - Põlva Agro OÜ

Põlva Agro OÜ sai alguse 17. septembril 1947, kui loodi kolhoos Võit -  Mandri-Eesti esimene kolhoos. Läbi aja on ettevõte kandnud erinevaid nimesid, praegust nime – Põlva Agro OÜ – kannavad nad 2004. aasta algusest. Tegemist on ühe efektiivsema piimatootmisega tegeleva ettevõttega Eestis, piimakari on üks Eesti tippkarjadest. Ettevõttes töötab 65 inimest, haritakse 2400 hektarit maad ning lüpsikarja suurus on 1100 looma.

Tööandja on kasutanud aktiivselt tööturuteenuseid, sealhulgas töövahenduse, proovitöö, tööpraktika, palgatoetuse ja tugiisikuga töötamise teenuseid. Koostöö töötukassaga on seni seisnenud töövahenduses. Töökuulutustes on ta üks väheseid Põlvamaa ettevõtteid, kel on julgust avaldada töötasu suurus. Ettevõte on valmis pakkuma võimalust ka neile inimestele, kellel ei ole varasemat töökogemust, kelle oskused vajavad täiendamist või kelle töövõime on vähenenud.

Võrumaa

Aasta koostööpartner 2017 - Vambola Olli

Vambola Olli on koostööpartnerina mõistev, sõbralik, vastutulelik. Ta süveneb põhjalikult kliendi probleemidesse, on arutlev, veenva mõtteviisiga, lahendustele orienteeritud. Kliendid saavad alati nõu, kuidas alustada võlgadest tingitud sasipuntra harutamist. Sageli rõhuvad kliente ja takistavad tööotsinguid erinevad juriidilised probleemid, Vambola Olli ei pea paljuks ka sellistel puhkudel lahenduseni viiv suund kätte näidata.

Vambola Olli osaleb meelsasti töömessil, andes tasuta juriidilist nõu.

Aasta tööandja 2017 - OÜ HAMERY

Antslas tegutsev õmblusettevõte Hamery OÜ on elavdanud Antsla valla tööelu juba aastast 2004 ning omal ajal välja kasvanud trikotaaži tootmisettevõttest Marat. Tegemist on ettevõttega, kes enamasti toodab spordiriideid, tööriideid, lasteriideid, trikootooteid, vabaajariideid Euroopa tuntud kaubamärkidele. Ettevõte tegutseb väikelinna ääres ning pakub lähikonna inimestele täisajaga päevast tööd. Ettevõttes töötab hetkel üle 40 töölise, kellest üsna suur hulk on  ameti selgeks õppinud läbi töötukassa tööpraktika. Ainuüksi 2017. aastal on töötukassa sõlminud OÜ Hameryga kaheksa palgatoetuse ja tööpraktika lepingut. Sobiva tööjõu leidmiseks on ettevõte korraldanud proovitööpäevi töötuna arvel olevatele inimestele. Ettevõte on osalenud töötukassa poolt korraldatud töömessil ja teabepäevadel, et tutvustada töötamisvõimalusi Antsla vallas.

Valgamaa

Aasta koostööpartner 2017 - Tarbatu Tervisepark OÜ ja Kadri Pill

Töötukassa Valgamaa osakonnal algas 2017. aasta suvel tõhus koostöö Tarbatu Tervisepark OÜ-ga.  Valga linnas on nüüd võimalik saada sotsiaalse ja tööalase rehabilitatsiooni teenuseid. Tänu Tartus tegutseva Tarbatu Tervisepargi laienemisele Valga linna on paljudel abivajajatel võimalus abi saada kodukohas. Koos töötukassa juhtumikorraldajatega on toimunud kohtumised ja arutelud, kuidas paremini  kliente aidata. Inimeste tagasiside teenusel osalemise kohta on olnud positiivne.

Aasta tööandja 2017 - UPM-Kymmene Otepää AS

UPM-Kymmene Otepää tehas
UPM-Kymmene Otepää tehas Foto: Arvo Meeks/Valgamaalane

UPM-Kymmene Otepää AS on kiirelt arenev ettevõte, mis on tegutsenud Valgamaal ligi 18 aastat ja kus töötab 250 inimest. Ettevõte toodab puidupinnalist ja pealistatud kasevineeri, toodangust eksporditakse üle 90%. Nende toodangut kasutatakse näiteks ehituses, transpordivahendites, veeldatud gaasi tankerites. Ta on üks suuremaid tööandjaid Valgamaal ning Eestis suurim kasepuidu väärindaja.

Ettevõtte viimase laienemisega loodi 2016. aastal juurde 50 uut töökohta, millest igaüks on olulise tähtsusega Valgamaa jaoks. Tööandjat hinnatakse kõrgelt ka ümberkaudsetes maakondades. Tööotsijad ootavad pikisilmi tööandja tööpakkumisi, et vabadele töökohtadele kandideerida. Kohapeal õpetatakse välja kõik tootmistöölised, igati toetatakse ettevõttesisest arengut. Kõrvaltvaatajana võib tõdeda, et töötajad tunnevad end justkui suure pere liikmena. Nende heaolu peetakse äärmiselt oluliseks. Vaatamata sellele, et tehas töötab ööpäevaringselt, on töötajad lojaalsed ning keskmine tööstaaž 8 aastat.

Ettevõttega on võimalus olnud kohapeal tutvumas käia nii töötukassa töötajatel kui ka tööotsijatel. Töötamise võimalusi on käidud tutvustamas ka töötukassa töömessidel.

Tagasi üles