N, 28.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lõuna-Eesti koolidel on võimalus liituda kiusamise vähendamise programmiga KiVa

Sirje Lemmik
, reporter
Facebook
Comments
Keeni kool on programmiga liitunud.
Keeni kool on programmiga liitunud. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

SA Kiusamisvaba Kool kutsub kõiki Lõuna-Eesti koole üles liituma kiusamise ennetamise ja vähendamise programmiga KiVa. Huvitatud koolide sooviavaldusi oodatakse kuni 16. veebruarini.

Uuringud näitavad, et iga neljas kuni viies Eesti koolilaps on kiusamise ohver. “Kiusamine on seega tõsine probleem, mis mõjutab nii laste vaimset kui ka füüsilist tervist, aga ka õpitulemusi, enesehinnangut ja mina-pildi kujunemist ehk ühe tulevase täiskasvanu edasist elu tervikuna,” selgitab sihtasutuse Kiusamisvaba Kool tegevjuht Triin Toomesaar. “Seetõttu on äärmiselt oluline koolidel tegeleda kiusamise süsteemse ja järjepideva ennetamise ja vähendamisega,” on ta konkreetne.

Turu Ülikooli teadlaste poolt välja töötatud teadus- ja tõenduspõhine KiVa-programm pakub selleks väga konkreetset tööriista, sisaldades hulgaliselt praktilisi tegevusi ja materjale, sh veebipõhist õpet.

Hetkel rakendab programmi Eestis ligi 50 kooli. Valgamaalt on programmiga liitunud Palupera, Keeni ja  Valga põhikool. Tänavu sügisel soovitakse KiVa-ga laieneda veel 20 Eesti kooli, sh keelekümbluskoolidesse. Pooled uuel õppeaastal programmi rakendavatest koolidest on juba leitud, kuid värbamisega soovitaksegi leida veel 10.

Kõik huvitatud koolid on hiljemalt 16. veebruariks oodatud täitma sooviavalduse sihtasutuse Kiusamisvaba Kool kodulehel www.kiusamisvaba.ee. Samalt lehelt leiab ka lisainfot kiusamise, KiVa programmi ning seda juba rakendavate koolide kogemuste kohta.

Facebook
Comments
Tagasi üles