Lõuna prefektuur sai juurde 13 uut abipolitseinikku

Kiiruse m

FOTO: Dmitri Kotjuh / Jarva Teataja/

Läinud reedel alustas Lõuna prefektuuris tööd 13 uut abipolitseinikku – lisaks kutselistele korrakaitsjatele hoolitseb Lõuna-Eesti turvalisuse eest 347 vabatahtlikku, kirjutab Tartu Postimees.

Eestis on abipolitseinikke pisut üle tuhande. 22 protsenti abipolitseinikest on naised, ülejäänud mehed. On kokku arvutatud, et mullu tegid abipolitseinikud Lõuna prefektuuris 32 500,5 tundi vabatahtlikku tööd. Ühtviisi oldi toeks ennetustegevuses, piirkondlikus politseitöös, patrullides, piirivalves, kaameravalves, maastikuotsingutel, migratsioonijärelevalves, arhiivitöös ja administreerivas tegevuses.

Lõuna prefektuuri vabatahtlike koordinaator Rainer Rahasepp ütles, et inimeste huvi abipolitseiniku töö vastu järjest kasvab. «Noori huvitab politseinikuamet ja see kutsumus on paljudele väga südamelähedane, » rääkis Rahasepp. Ta lisas, et järjest enam noori läheb abipolitseiniku tööst inspireerituna sisekaitseakadeemiasse korrakaitsjaks õppima.

Suurt huvi elukutse vastu näitab ka see, et kui 2015. aastal sai kaheksast Lõuna prefektuuri abipolitseinikust päris politseinik, siis 2017. aastal on see arv suurenenud 20 korrakaitsjani.

Tagasi üles
Back