Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tänaseks on uuendatud 400 000 ID-kaarti

Eesti ID-kaart. FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Jaanuari lõpu seisuga on oma ID-kaardi uuendanud ca 400 000 inimest. Kauguuendamise kaudu ehk kodust lahkumata umbes 300 000 ning politsei- ja piirivalveametis, sealhulgas kaubanduskeskustes üles seatud ajutistes teeninduspunktides ligi 100 000 inimest.

„Veel 156 000 inimesel, kes kasutasid eelmisel aastal vähemalt korra ID-kaarti elektrooniliselt ning kellel puudub alternatiivne digitaalse allkirja andmise võimalus, on dokument uuendamata. Kui on teada, et lähiajal tuleb ID-kaarti kasutada mõnes e-teenuses või anda digiallkiri, siis soovitan kindlasti kaardi varakult ära uuendada,“ soovitas Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) eID valdkonna juht Margus Arm.    

Kõige mugavam on ID-kaarti uuendada oma arvutis. Selleks tuleb vajalik tarkvara veebilehelt https://installer.id.ee/ alla laadida ja jälgida juhiseid. Kui mingil põhjusel kauguuendamine ei õnnestu või ei ole seda võimalik teha, saab ID-kaardi ära uuendada Politsei- ja Piirivalveameti teeninduses. Rohkem infot ID-kaardi uuendamise kohta leiab veebilehelt www.id.ee .    

Peatatud sertifikaatidega ID-kaarte saab uuendada 31. märtsini. 1. aprillist sertifikaadid tühistatakse ning ID-kaardi elektrooniliseks kasutamiseks tuleb taotleda PPA-lt uus dokument. ID-kaart kehtib isikut tõendava dokumendina sellel märgitud kuupäevani. Samuti saab uuendamata ID-kaarti kasutada kliendikaardina ning apteegis ravimite kätte saamiseks.    

Eelmisel aastal kasutas ID-kaarti elektrooniliselt vähemalt korra aasta jooksul ca 520 000 inimest. 

Tagasi üles
Back