Tervislikud põhjused venitavad vanglakaristuse algust

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Georg Trašanov
Georg Trašanov Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Kuigi kohus mõistis Valga endise maavanema Georg Trašanovi enam kui aasta eest altkäemaksu võtmise eest vangi, viibib mees seni vabaduses ning esitab üha uusi põhjendusi, miks ta trellide taha minna ei saa.

Märtsis taotles Trašanov talle mõistetud vanglakaristuse edasilükkamist, kuid kohus lükkas tema palve tagasi. Nüüd palub mees ajapikendust tervislikel põhjustel.

Tartu maakohus on Trašanovile teatanud, et ta peab asuma talle mõistetud vangistust kandma 16. mail. Kuna Trašanov esitas aga 5. mail kohtule taotluse lükata talle mõistetud vangistus kolmeks kuuks edasi tervislikel põhjustel, siis võib tekkida tema vangistuse kandmisega viivitus, kinnitas Tartu kohtute pressiesindaja Krista Tamm.

Tema sõnul ei piira seadus süüdimõistetu õigust esitada taotlust talle mõistetud vangistus edasi lükata enne talle teatatud karistuse kandmisele asumise tähtaega. Küll aga sätestab kriminaalmenetluse seadustiku § 415 alused, mis võimaldavad kohtul määrusega vangistuse täitmist edasi lükata.

Nimetatud paragrahv sätestab lisaks alustele ka maksimaalsed tähtajad, kui pikalt on etteantud alustel võimalik vangistust edasi lükata. Juhul, kui süüdimõistetu on tõesti raskelt haigestunud ning vanglas ei ole võimalik teda ravida, võib kohtunik oma määrusega lükata vangistuse edasi kuni kuus kuud.

Tamm lisas, et kohus kujundab Trašanovi taotluse osas oma seisukoha tõenäoliselt esmaspäeval. Eelnevalt tuleb taotlus läbi arutada ka prokuröri ning vanglaga. Alles siis otsustab õigusemõistja, kas süüdimõistetul tuleb asuda karistust kandma kohe või Trašanovi taotlus rahuldatakse.

Tartu maakohtu Põlva kohtumajas mullu 10. märtsil langetatud otsusega tunnistati Georg Trašanov süüdi korduvas pistise ja altkäemaksu võtmises ning teda karistati nelja-aastase vangistusega. Karistusest kuulub reaalselt ärakandmisele kuus kuud. Ülejäänud vangistus tuleb ära kanda tingimisi, nelja-aastase katseajaga.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles