iDeal kampaania

Lõuna-Eesti maakonnad saavad riigilt täiendavalt 100 tuhat eurot

  • Omavalitsused saavad toetust maavalitsuste seniste tegevuste elluviimiseks
  • Kokku toetatakse omavalitsusi enam kui 2 miljoni euroga

Riigihalduse minister Jaak Aab.

FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Riik annab omavalitsustele täiendavalt toetust seni maavalitsuste poolt täidetud tegevuste elluviimiseks. Kokku toetatakse omavalitsuste maakondlikke arendustegevusi enam kui 2 miljoni euroga. Lõuna-Eesti maakonnad saavad enam kui sada tuhat eurot.

Riigihalduse ministri käskkirjaga kinnitati nimekiri, mille alusel eraldatakse täiendavaid rahalisi vahendeid omavalitsustele ühiselt täidetavate ülesannete teostamiseks. Kokku toetatakse omavalitsuste maakondlikke arendustegevusi enam kui 2 miljoni euroga. Tegu on ühistegevustega, mida iga piirkonna omavalitsused teevad edaspidi koostöös, jätkates nii seni maavalitsuste poolt täidetud tegevuste elluviimist.

„Toetus eraldatakse kohalike omavalitsusüksuste volikogude poolt määratud maakondlikule koostööorganile, et nad saaksid ühiselt kavandada maakonna arengut ja suunata selle elluviimist ning ühiselt täidetavate rahvatervise, turvalisuse  ja kultuurivaldkonna ülesannete täitmiseks,“ ütles riigihalduse minister Jaak Aab.

Maakonna arengu kavandamisel ja suunamisel toetatakse maakonna arengustrateegia koostamist, maakondlikku võrgustikutööd ja väliskoostööd ning maakonna turundamist. Rahvatervise ja siseturvalisuse valdkonnas toetatakse näiteks maakonna turvalisuse nõukogude tööd, maakonna rahvastiku tervise analüüside ja strateegiate koostamist ning võrgustikutööd. Kultuurivaldkonnas toetatakse näiteks maakonna kultuuripoliitika kujundamist ja elluviimist ning üleriigiliste laulu- ja tantsupidude maakondliku komisjoni töö korraldamist.

Vajalikud otsused maakondlike koostööorganite kohta on tehtud 13 maakonnas ning kahes maakonnas, Pärnus ja Ida-Virumaal on nimetamine tegemisel. Rahaliste vahendite eraldamiseks sõlmitakse leping maakondlike omavalitsusliitude, maakondlike arenduskeskuste ning omavalitsustega.

Eraldatatud toetussummad
MaakondSumma
Põlva109 142
Valga112 603
Võru119 066
Eestis kokku:2 073 150
Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles