Tasuta koolitused jõuavad ligi 12 000 inimeseni

Tasuta koolitused hõlmavad ka metsandust. Foto on illustratiivne.

FOTO: KRISTJAN TEEDEMA/PM/SCANPIX BALTICS

Haridus- ja teadusministeeriumis valmis uus täienduskoolituse riiklik koolitustellimus, mis toob 11 890 inimeseni 911 tasuta kursust 33 valdkonnas.

Kursused toimuvad kutseõppeasutustes ja kutseõpet pakkuvates rakenduskõrgkoolides üle Eesti. Eesmärk on pakkuda õppimisvõimalusi inimestele, kes seni on elukestvast õppest kõrvale jäänud või ei ole saanud end piisavalt täiendada. Eelkõige on oodatud põhi- ja keskharidusega inimesed, kel puudub erialane haridus.

Kursused on valitud koostöös koolidega, lähtudes valdkondlikust ja piirkondlikust koolitusvajadusest. Kursuste pikkus on 20–160 akadeemilist tundi, millele võib lisanduda iseseisev töö.

Valdkondades, kus on koostatud OSKA raportid – metsandus, majandusarvestus, IKT, masinatööstus, energeetika, sotsiaaltöö, materjalitöötlus ning tervishoid – on sihtrühmad laiemad. Nendes valdkondades on kursuste valikul arvestatud OSKA ekspertkogude soovitusi.

Ministeeriumi täiskasvanuhariduse osakonna juhataja Terje Haidaku sõnul pakutakse seekord kõige enam kursusi ehituse, majutamise ja toitlustamise ning arvutikasutusega seotud teemadel.

Kursusi rahastavad Euroopa sotsiaalfond ning haridus- ja teadusministeerium. Aastatel 2009–2015 on pakutud tasuta tööalaseid kursusi rohkem kui 42 000 inimesele.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles