Festival pakub maiuspalu ka Eesti filmi sõpradele

Eesti muusikavideote festival Valga jaamahoones eelmisel aastal.

FOTO: Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees

Märtsis toimub Valga raudteejaamas teine Eesti muusikavideote festival, kus selgub 2017. aasta Eesti parim muusikavideo.

10. märtsil aset leidev festival tutvustab Eesti muusikavideoid, mis välja antud eelmisel aastal. Nende seast selguvad žürii ja rahva hääletusel parimad.

Videoid näidatakse kahe suure saali ekraanidel. Pärast ametlikku osa astub üles Liis Lemsalu & Bänd ning videodisko kestab varahommikuni.

„Kuna esimese festivali tagasiside oli nii osalejate kui külastajate poolt äärmiselt hea, on selge, et meie üritus kui üks väheseid videote näitamisvõimalusi peab toimuma ka sellel aastal,“ kommenteeris peakorraldaja Rain Aunapu.

Sel aastal teeb festival koostööd Valga muuseumiga, kes eksponeerib raudteejaamas ja hiljem ka muuseumis näitust „100 aastat liikuvaid pilte“. Väljapanek on pühendatud Eesti Vabariigi juubelile ja tutvustab video ning filmi tegemise ajalugu Valgamaal ja mujal Eestis.

Kõigil, kel on jäänud pildialbumisse mõni mälestus Valgamaal toimunud filmivõtetest, palub muuseum ühendust võtta asutuse Facebooki-lehe kaudu või kontakteerudes juhiabi-varahoidja Marju Rebasega. Samuti oleks muuseum rõõmus, kui nendega võtaks ühendust mõni Valgamaal tegutsenud filmiamatöör või keegi, kes ise amatöörfilmis osalenud.

Muuseumi andmetel on Valgamaal ainuüksi viimase 60 aasta jooksul mingis osas filmitud 20 linateost: alates „Vallatutest kurvidest“ 1959. aastal Pühajärvel ja lõpetades „Seltsimees lapsega“, mille võtetest osa leidis mullu aset Valga raudteejaamas. Eriti tihedalt on Valgamaa ja selle lähiümbrusega seotud film „Nimed marmortahvlil“, mille võtted toimusid nii Pukas, Lutikel, Urvastes, Sangastes kui ka Tsirguliinas.

Tagasi üles