Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Ettevõtja Allain Karuse astus Keskerakonda

Ettevõtja Allain Karuse liitus Keskerakonnaga. FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Kohalikel valimistel Valgas suurima häältesaagi saanud ettevõtja Allain Karuse liitus Keskerakonnaga, andis teada erakonna pressiesindaja. Mehe sõnul soovib ta senisest enam poliitika kujundamises kaasa rääkida ning ettevõtjakogemus annab selleks hea aluse.

Karuse selgitas, et kohalikel valimistel saadud rahva mandaat andis talle kindluse ja soovi panustada senisest enam poliitika kujundamisse ning erakonna kohaliku piirkonna arengusse. «Kandideerisin kindla eesmärgiga seista valgalaste eest parimal viisil. Erakonda astumine annab senisest enam võimalusi Keskerakonna erinevates otsustes kaasa rääkida ning vajadusel ka murekohtadele tähelepanu pöörata.»

Kuigi praegu näeb Karuse oma rolli eelkõige kohalikus poliitikas ja kodulinna arengus, ei välista ta tulevikus osalemist ka niinimetatud suures poliitikas. «Keskerakond on valitsust juhtides palju positiivset ära teinud – lisaraha madalamat ja keskmist palka teenivatele inimestele, kohalikele omavalitsustele ja tervishoiule on kahtlemata õiged sammud.»

Ta tõdes samas, et näiteks aktsiisipoliitika vajaks tema hinnangul kriitilise pilguga üle vaatamist. «Olen eelkõige ettevõtja, mitte poliitik, kuid kui minu kogemused on vajalikud, olen loomulikult valmis oma mõtteid jagama.»

Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas, et tegusate inimeste liitumine Keskerakonnaga on alati positiivne ning näitab, et Keskerakonna poliitika kõnetab ühiskonda tervikuna.

«Võimeka ettevõtja ja spordisõbra Allain Karuse ühinemine valmistab siirast rõõmu ning tugevdab kindlasti Keskerakonda. Kohalikel valimistel saavutatud rahva väga kõrge usaldus näitab, et tegemist on tõsiseltvõetava ja oma lubadusi elluviiva tegijaga. Olen veendunud, et Allain Karusel on palju häid mõtteid ja algatusi, mida saame kasutada nii Lõuna-Eesti inimeste eluolu parandamiseks kui laiemalt Eesti riiki juhtides,» lausus Ratas.

Lisaks ettevõtlusele on Allain Karuse tuntud kui tehnikasportlane ning spordisõber, kes muu hulgas olnud toetaja nii Andrus Värnikule, Magnus Kirtile, Avo Leokile kui ka teistele ning toetab korvpalli Valgas, Pärnus ja Rakveres.

Karusele kuulub rahvusvaheline transpordiettevõte A. Karuse AS.

Kohalikel valimistel sai Karuse 1089 häält, mis tähendas suurimat häältesaaki Valgas ning suuruselt teist toetust kogu Valga-, Põlva- ja Võrumaal.

Tagasi üles
Back