Muuseum tuleb messile teerulliga

Maanteemuuseumil on Ida-Euroopa suurim tee-ehitusmasinate kogu, mida seni on saanud vaadata vaid Põlvamaal Varbusel.

FOTO: Sille Annuk / Postimees / Scanpix

Sel nädalavahetusel, 9.–11. veebruaril osaleb Eesti Maanteemuuseum Tallinnas turismimessil Tourest. Sel korral veereb muuseum kohale 1980ndate aastate teerulliga DU-54.

Maanteemuuseumil on Ida-Euroopa suurim tee-ehitusmasinate kogu, mida seni on saanud vaadata vaid Põlvamaal Varbusel. Esmakordselt esitletakse üht neist ka Tallinnas. «Tegu on täiesti töökorras masinaga, millega küll messil sõita ei saa, kuid peale saab istuda ja proovida, mis tunne on olla teerullijuht,» rääkis muuseumi turundus- ja kommunikatsioonijuht Signe Lillipuu.

Messil tutvustab muuseum oma suvehooaega. Hooajanäitus «Peata kanana liikumise keerises» tutvustab Eesti esimesi liiklusohutuse kampaaniaid 1938. aastal.

Samuti pööratakse suvehooajal erilist tähelepanu Eesti sillapärandile. Mullu sügisel tõid tuukrid veest välja tüki Rannu-Jõesuu terassillast, mis 1941. aastal õhku lasti. Maikuus püstitatakse see maanteemuuseumis külastajatele imetlemiseks tollasest suurest sildade ehitamise kavast.

Sel suvel näeb muuseumis taas ka teatretendusi. Koostöös teatriga Must Kast etendub juulis koguperelavastus «Mowgli» ning augustis näeb Miksteatri etendust «Pagulased». Ka nende plaanidega saab messil lähemalt tutvuda ja esimesi pileteid osta.

Sel aastal sisustab muuseum koos Põlvamaa teiste turismiettevõtjatega ka laste mänguala. Seal saavad maiad lapsed teemeistri purgikooki meisterdada ning liiklusteemalist mängu mängida.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles