Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Ilm soosib Tartu maratoni eelüritusi

Selline oli rada 5. veebruaril. FOTO: Illimar Born

Tartu maratoni korraldajad otsustasid, et pühapäeval sõidetavad 6. Tartu teatemaraton ja avatud raja sõidud toimuvad täies mahus ja klassikalisel Otepää–Elva lõigul.

Kuna maratoniraja viimasel neljandikul on lund mõnevõrra vähem, arutasid korraldajad, kas eelüritused tuleb teha lühendatud Otepää–Palu rajal (47 km) või saab siiski sõita Elvani välja (63 km).

«Viimasel paaril päeval lisandunud lumi on olukorda rajal muutnud nii kardinaalselt, et Elvas mitte finišeerida oleks selge patt ja loodusressursside raiskamine. Vaadates tänaseid lumeolusid ja ilmaprognoose, usun, et suudame teha kogu raja, 63 kilomeetrit hea kvaliteediga,» ütles võistluste direktor Indrek Kelk.

Milline aga on seis 45. Tartu maratoni põhisõitudega? «Tuginedes raja hetkeolukorrale ja ilmaennustustele, on üsna suur tõenäosus, et ka põhisõidud toimuvad pikal, 63 kilomeetri rajal. Lõplikud otsused põhisõitude suhtes sünnivad uue nädala teisipäeval,» rääkis Kelk.

6. Tartu teatemaraton ja Tartu maratoni avatud raja sõidud (63 km, 31 km ja 16 km) toimuvad 11. veebruaril, põhisõidud (63 ja 31 km) aga 18. veebruaril.

Tagasi üles
Back