R, 22.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Algasid Otepää tervisekeskuse lammutus- ja ehitustööd

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook
Comments
Otepää tervisekeskuse eskiis
Otepää tervisekeskuse eskiis Foto: Otepää vallavalitsus

Eelmise aasta lõpul allkirjastasid Otepää tervisekeskus ning Energia ja Ehitus OÜ Otepää kesklinna esmatasandi tervisekeskuse hoone ehitamiseks ehituslepingu. Tervisekeskuse lammutus- ja ehitustöödega alustati seitsmendal veebruaril.

Esmatasandi tervisekeskuse hoone ehitamiseks lammutatakse Otepääl Tartu maanteel asuvad apteegi ning vana haigla hoone ning selle asemele esitatakse uus hoone. Seoses sellega on Tartu maanteel liikluspiirangud.

Nimelt on piiratud ajutiselt liiklus Tartu maanteel, üks sõdurida on ajutiselt suletud ning kehtib üldine kiiruspiirang 30 km/h, seega tuleb autojuhtidel olla sealkandis ettevaatlik.

„Piiratud on juurdepääs tervisekeskuse hoonele, jalgsi on juurdepääs Põhjakotka ehk Südameapteegi hoone poolt ning Lille tänavalt. Jalakäijatele on suletud jalgtee tervisekeskuse ees, jalakäijatel palume kasutada teisel pool teed asuvat kõnniteed,“ selgitas Otepää tervisekeskuse juhataja Andres Arike.

Hoonele pääseb ligi ainult operatiivtransport (kiirabi, päästeamet), teistel liiklejatel juurdepääs hoonele transpordiga puudub. Ehitusmaterjal ja muu ehituseks vajalik ladustatakse Tervisekeskuse kõrvale Vana-Kaubamaja krundi tühjale platsile. Ehitus on planeeritud valmima 2018.a. lõpuks, seniks palutakse vallakodanikel ja Otepää külalistel mõistvat suhtumist.

Uues esmatasandi tervisekeskuse hoones hakkavad paiknema kaasaegsed ruumid neljale perearstile ja kuuele pereõele, ämmaemandale, füsioteraapiale ja koduõdedele ning sotsiaalsele nõustamisele. Otepää tervisekeskuse praegusesse hoonesse on plaanis rajada eakate päevakeskus, laiendada hooldusosakonda, edasi jääb tööle hambaraviosakond, röntgen ja labor.

SA Otepää Tervisekeskuse projekti „Otepää esmatasandi tervisekeskuse kaasajastamine (2014-2020.2.04.16-0002)“ rahastab Euroopa Regionaalarengu Fondi meetme tegevus nr 2.4.2 „Investeeringute toetamine esmatasandi tervisekeskuste infrastruktuuri tõmbekeskustes, tagades kättesaadavad ja mitmekülgsed esmatasandi teenused“ ja Otepää vald.  Projekti kogumaksumus on 1 173 601 eurot, millest Euroopa Sotsiaalfond katab 690 000 eurot ja Otepää Vallavalitsus 480 000 eurot.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles