Metsameestel tuleb arvestada talveund magavate karudega

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pruunkaru.
Pruunkaru. Foto: Elmo Riig / Sakala

Keskkonnaamet tuletab meelde, et teadaoleva pruunkaru talvituskoha ümbruses kehtib kuni aprilli keskpaigani 300 meetri raadiuses talvituspaiga kaitse.

Jaanuari lõpus teavitas raiet tegeva Lignator Mets OÜ esindaja keskkonnaametit Lõuna-Eestis raietööde ettevalmistuse käigus avastatud tõenäolisest pruunkaru talvituspaigast. Tööd peatati omaalgatuslikult ning talvituspaiga ümber seati ajutine kaitse.

«Täiskasvanud emakarul sünnivad taliuinaku ajal 1-4 poega. Karud poegivad üle aasta. Taliuinak on meie suurima loodusliku kiskja elukäigus kõige häirimistundlikum periood. Emakaru eemale peletamisel seame suurde ohtu abitud karupojad ning juhul, kui emakaru ei tule tagasi, pojad hukkuvad,» selgitas keskkonnaameti looduskaitse peaspetsialist Tõnu Talvi.

Karu talvituspaiga avastanu on kohustatud koheselt peatama talvituspaiga ümbruses metsanduslikud, jahinduslikud ja muud tegevused ning talvituspaigast tuleb esimesel võimalusel teavitada keskkonnaametit. Seejärel kehtestab keskkonnaamet kaitsekohustusteatisega talvitusperioodi lõpuni talvituspaiga kaitse.

Looduskaitseseaduse kohaselt kehtib teadaoleva pruunkaru talvituskoha ümbruses talvitusperioodi lõpu ehk 15. aprillini 300 meetrit raadiuses talvituspaiga kaitse.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles