Maratonil kokku kukkunud professor suri

Tartu Ülikooli inimgeograafia professor Rein Ahas.

FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS

Eilsel Tartu maratonil kokku kukkunud mees suri haiglas. Tartu Ülikooli kinnitusel on tegu ülikooli inimgeograafia professori Rein Ahasega.

Eilsel Tartu maratonil kokku kukkunud mees suri haiglas. Tartu Ülikooli kinnitusel on tegu ülikooli inimgeograafia professori Rein Ahasega.

Kuutse ja Peebu teeninduspunktide vahel 34,5 kilomeetri läbimisel tabas inimgeograafia ja regionaalplaneerimise õppetooli juhatajat Rein Ahast terviserike ja ta kukkus kokku. Teda hakati elustama ning ta toimetati kriitilises seisus Tartu Ülikooli kliinikumi, kus ei suudetud Ahase elu päästa, kirjutab Tartu Postimees.

Ahas sündis 10. detsembril 1966. aastal Tartus. Ta lõpetas 1991. aastal Tartu Ülikooli geograafina eriprogrammiga loodusgeograafia ja looduskaitse erialal. Doktoritööd «Spatial and temporal variability of phenological phases in Estonia» kaitses Ahas 1999. aastal.

Rein Ahas on põhiliselt töötanud ülikooli geograafiaosakonnas. Ahas on 2006. aastast TÜ inimgeograafia ja regionaalplaneerimise õppetooli juhataja. Ta on olnud külalisprofessor Oxfordis, USAs, Austrias, Rootsis, Belgias ja Soomes.

Ahas on esinenud keskkonna- ja planeerimisteemaliste ettekannetega konverentsidel, foorumitel ja avaldanud artikleid Eestis ja rahvusvaheliselt. Ta on pälvinud enda teadusartiklite eest rahvusvahelist tunnustust.

Tagasi üles