Video: Äkkeetteaste Tartu ostukeskuses kutsus rahvast Valka festivalile

Mullune esimene Eesti muusikavideote festival Valga jaamahoones Foto Arvo Meeks/Valgamaalane

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Valgas saab 10. märtsil teoks Eesti muusikavideote festival, mis on kingitus Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks. Et eesootavat sündmust reklaamida, tõi festivali peakorraldaja Rain Aunapu 17. veebruaril Tartu ostukeskusse flashmob`ile ligi sada noort.

Flashmob on lühike tantsuetteaste, mis tavapäratus ruumis proovib juhuslikke pealtvaatajaid üllatada ja võib-olla panna nad isegi kaasa tantsima.

Festival, mis leiab aset Valga raudteejaamas, on pühendatud kodumaistele muusikavideotele. Tunnustuse osaliseks saavad nii žürii kui ka publiku lemmikud.

«Töid konkursile saab saata veel kuus päeva ning oodatud on kõik muusikavideod, mis loodud eelmisel aastal ja selle aasta alguses,» sõnas Aunapu.

Flashmob`i laulu «Sa ära jahtu» autorit Hardi Volmerit oodatakse muusikavideote festivali žüriisse. «Tegemist on väga kaasahaarava eestimaise lauluga,» rääkis üks flashmob`il osalenu. Tantsusammude autor Kerli Jänes ja noorte juhendaja Mari Venski olid laupäevase noorte etteastega väga rahul. «Üllatusi jagub ka põhisündmusel Valgas 10. märtsil, nii et olge kohal,» lisas Venski.

Festivalile videote registreerimine käib läbi veebilehe muvi.ee, viimane kuupäev selleks on 25. veebruar.

Üritus algab 10. märtsil kell 19. Tund varem avatakse raudteejaamas Valga muuseumi näitus «100 aastat liikuvaid pilte».

Ettevõtmise tarbeks kirjutas projekti EV100-le Valga muuseumi juhiabi-varahoidja Marju Rebane.

Tagasi üles
Back