Suurele peole registreerus 2515 kollektiivi

XX tantsupeo pealavastaja on Vaike Rajaste.

FOTO: EERO VABAMÄGI/Eesti meedia / Scanpix Baltics

Kollektiivide registreerumine 2019. aasta suvel toimuvale 27. laulu- ja 20. tantsupeole «Minu arm» on lõppenud. Esmaste andmete põhjal pani end kirja 1182 koori ja orkestrit, 1221 rahvatantsu- ja võimlemisrühma ning 112 rahvamuusika kollektiivi.

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA teabejuht Sten Weidebaum täpsustas, et esmastel andmetel on Põlvast ja Põlvamaalt end laulupeole registreerinud 25 kollektiivi, tantsupeole 37 kollektiivi ja rahvamuusikapeole 6 kollektiivi.

Valgast ja Valgamaalt on esmastel andmetel laulupeole registreerunud 17 kollektiivi, tantsupeole 36 kollektiivi ja rahvamuusikapeole 5 kollektiivi.

Võrust ja Võrumaalt on aga esmaste andmetel end laulupeole registreerinud 47 kollektiivi, tantsupeole 40 kollektiivi ja rahvamuusikapeol 7 kollektiivi

27. laulupeoks hakkab valmistuma 368 segakoori. Samuti on osalemissoovist teada andnud üle 200 mudilaskoori ja lastekoori ning 129 naiskoori. Teekonda laulupeole on alustanud ka 63 puhkpilliorkestrit ning 30 sümfooniaorkestrit.

20. tantsupeol tuleb staadionimurule üks täiesti uus rühmaliik ehk pererühmad, millest igaühes tantsivad koos kaheksa täiskasvanut ja 16 last. Kokku pürgib tantsupeole 132 sellist pererühma. Täiskasvanute segarühmad said valida nelja erineva kava vahel ning kokku on peoks valmistumas ligikaudu 312 täiskasvanute segarühma. Noorte segarühmi on peoks valmistumas 112.

Laulu- ja tantsupeo kõrval on oma koha leidnud ka rahvamuusikapidu, kuhu sel korral registreerus samuti 112 kollektiivi.

Esmaste andmete põhjal ei saa veel teha lõplikke järeldusi peol osalejate arvu kohta. Küll aga on registreerimisandmed oluline alus järgnevate otsuste ning õppeprotsessi sujuvaks ja targaks korraldamiseks. «Ees ootab poolteist aastat põnevat õppimist ja harjutamist, andmaks juhtmõttele »Minu arm« oma isiklik tähendus,» ütleb Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse juhataja Aet Maatee.

27. laulu- ja 20. tantsupidu «Minu arm» toimub Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil 4.–7. juulil 2019. Neljapäeval ja reedel annavad rahvatantsijad Kalevi staadionil kokku kolm etendust ning toimuvad rahvamuusikute kontserdid.

Laupäev on rongkäigu päralt, millele järgneb laulupeo 1. kontsert «Õpetajale». Pühapäeval toimub laulupeo 2. kontsert. Laulupeo peadirigent on Peeter Perens, tantsupeo pealavastaja Vaike Rajaste ning rahvamuusikapeo loominguline juht Juhan Uppin.

Tagasi üles